Nowy iPad nazywa się… iPad. Ma 9.7 cala i jest niewielką zmianą w stosunku do iPada Air 2

Bez konferencji, bez przemowy o emejzingu, bez „one more thing„. Nowy iPad pojawił się znienacka w sklepie Apple i jest właściwie iPadem Air 2 z nowymi podzespołami i zmienioną nazwą. Gigant z Cupertino ewidentnie zbiera siły przed czymś bardziej zjawiskowym.

Zwykle Apple zwoływało ważną konferencję, nawet jeśli miało tylko do przekazania światu, że ich produkt otrzyma nowy kolor obudowy. A tu – ni z gruszki, ni z pietruszki, firma nie tylko wprowadza nowy kolor obudowy (dla iPhone’a 7), ale też prezentuje nowe produkty. Bądź, jak kto woli, odświeża stare – ocenę pozostawiam już Wam. Co zatem znajdziemy w nowym tablecie Apple?

Ekran iPada ma ekran IPS 9,7 cala i pracuje w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (264 ppi). Nie jest wrażliwy na 3D Touch, więc nie mamy tu przeniesienia możliwości iPhone’ów 7, ale przynajmniej zainstalowano tu powłokę oleofobową. Aparaty, względem modelu Air 2 pozostały takie same – to 8 Mpix z tyłu (z nagrywaniem w 1080p z 30 kl./s i wideo w zwolnionym tempie przy 120 kl./s) i 1,2 Mpix z przodu.

Procesor, który jest montowany w iPadzie, to dobrze znany 64-bitowy chip A9. Na stronie producenta próżno szukać informacji o zastosowanej ilości pamięci RAM, choć najpewniej będzie to klasyczne 2 GB. Całkiem możliwe, że bateria też nie doczekała się specjalnych ulepszeń, gdyż podawany czas działania tabletu jest taki sam jak w wypadku iPada Air 2 – 10 godzin.

Apple nie zrezygnowało w tym modelu z gniazda słuchawkowego. Oznacza to, że bez przeszkód obejrzymy na kanapie odcinek swojego ulubionego serialu bez przeszukiwania szuflad w poszukiwaniu przejściówki. Nowego kabla do ładowania też nie będzie potrzeba: iPad jest ładowany przez złącze Lightning, więc nie potwierdziły się plotki o wyposażenie go w USB typu C. W przycisku „Home” znajduje się ten sam, dobrze znany skaner linii papilarnych Touch ID.

iPad 9,7 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnym, złotym i gwiezdnej szarości. Pojawiły się dwie odmiany pamięci: z 32 GB i 128 GB. Do tego można wybrać edycję z modemem LTE, która oczywiście będzie odpowiednio droższa. Ceny iPadów przedstawiają się następująco:

  • 32 GB WiFi – 1799 zł
  • 128 GB WiFi – 2299 zł
  • 32 GB LTE – 2499 zł
  • 128 GB LTE – 2999 zł

Nowy iPad będzie można kupić już od 24 marca.

 

źródło: Apple 1 i 2