Nowy Google Search widżet? Czemu nie!

Zmiany, zmiany, zmiany… W sieci pojawiają się informacje, iż niektórzy użytkownicy i beta testerzy aplikacji Google, dostrzegają pewną metamorfozę w wyglądzie widżetu wyszukiwarki. To, może oznaczać, że już wkrótce nowy i nieco zmieniony widżet trafi do wszystkich użytkowników Androida na całym świecie.

Regularny i prostokątny pasek, który zresztą jest nam bardzo dobrze znany, ma ulec lekkiej modyfikacji. Zamiast ostro zakończonych brzegów, zobaczymy (zapewne już wkrótce) zaokrąglone krawędzie, które są odrobinę przyjemniejsze dla oka. Dodatkowo, nie znajdziemy już tutaj pełnego logo giganta z Mountain View po lewej stronie, a jedynie literkę ”G”.

Nowy wygląd widżetu od Google

Takie zmiany sprawią, że nowy widżet wyszukiwarki Google, upodobni się nieco do tego, który znajdziemy w najnowszych Pixelach.

Najprawdopodobniej firma z Mountain View postanowiła przetestować ten nowy element, na nielicznej grupie beta testerów, by w konsekwencji zadecydować, czy takie rozwiązanie się przyjmie i, czy rozdystrybuować je w finalnej już fazie, wszystkim użytkownikom platformy Android.

Cóż, szczerze przyznam, że i ja należę do grupy beta testerów aplikacji Google, ale po zainstalowaniu najnowszej wersji (dzisiaj) niestety nie zauważyłam żadnych zmian w widżecie. A szkoda. Nowy wygląd bardzo przypadł mi do gustu i mam nadzieję, że Google jednak zdecyduje się na to, by każdy z nas, w niedalekiej przyszłości, mógł zainstalować także ten nowy zmieniony wariant.

Źródło: AndroidPolice oraz AndroidAuthority