Już niebawem pojawi się odświeżony Gmail od Google. Co się zmieni? | Tabletowo.pl

Już niebawem pojawi się odświeżony Gmail od Google. Co się zmieni?

Dołącz do dyskusji 0

Google planuje przeprojektowanie Gmaila dla użytkowników poczty na desktopach. Pierwszą rzeczą, jaka będzie rzucać się w oczy to odnowiony wygląd, ale pojawi się też kilka funkcji znanych z innych aplikacji tego producenta, na przykład szybkie odpowiedzi czy odkładanie maili na później.

Pracownicy Google zaczęli dostawać informacje o planowanych zmianach w Gmailu w wersji webowej. Oczywiście nie można było się spodziewać tego, że każdy uszanuje nagłówek „POUFNE” w nagłówku maila, stąd zrzut ekranu tej korespondencji już wędruje sobie po sieci. Dowiadujemy się z niej, że modyfikacje Gmaila dotkną wszystkich – nie tylko użytkowników pakietu G Suite, ale także każdego, kto ma założone konto Google.

Informacja ta przedstawia wszystkie ważniejsze modyfikacje, jakim ulegnie Gmail. Należy do nich odświeżony wygląd aplikacji webowej, łatwiejszy dostęp do aplikacji typu Kalendarz czy Google Keep, jak też inteligentne podpowiedzi, sugerujące konkretne działanie. Ta ostatnia funkcja może być przydatna dla osób, które codziennie odpisują na dziesiątki maili – podpowiedzi będą zawierały proponowaną akcję, na przykład prośbę o dosłanie większej ilości szczegółów, jeśli pierwszy mail był bardzo krótki.

(zdj. AndroidAuthority)

Oprócz tego pojawi się też kilka rzeczy znanych nam już z innych aplikacji Google. Dla mnie najbardziej wygodną aplikacją dla poczty jest Inbox, który całkiem trafnie określa priorytet maili i szufladkuje je na podstawie treści. Świetną opcją jest odkładanie odczytania maila na konkretną godzinę, co najwyraźniej trafi również do Gmaila.

Pojawi się też możliwość przeglądania poczty offline – wprowadzenie tej funkcji zajmie Google jeszcze kilka tygodni, bo planuje się ją na czerwiec.

(zdj. AndroidAuthority)

Wracając do wyglądu: pojawią się dodatkowe skróty i ikony aplikacji, jak też nowe układy treści. Będą trzy: „Domyślny”, „Wygodny” i „Kompaktowy”, różniące się tym, co program pokaże nam na głównej stronie skrzynki odbiorczej. W układzie Domyślnym, zobaczymy na niej nawet podgląd załączników (podobnie jest w Google Inbox).

(zdj. AndroidAuthority)

Nie wiadomo, kiedy Google wprowadzi powyższe zmiany w Gmailu, ale spodziewamy się, że firma przynajmniej wspomni o tym podczas konferencji Google I/O 2018, zaplanowanej na maj.

źródło: TechCrunch, Tech2, AndroidAuthority, 9to5google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona