uber-wsiadanie-do-auta-kierowcy
(fot. Uber)

Nowy cennik Ubera w Warszawie. Kursy potanieją, ale opłata za 1 min wzrasta

Uber zmienia opłaty za przejazdy w Stolicy. Z platformy tej korzysta już co trzeci mieszkaniec Warszawy, więc zapoznanie się z nowymi zasadami może okazać się przydatne.

Uber stwierdził, że przyszedł najwyższy czas na przegląd polityki cenowej. Nowy cennik w Warszawie ma stanowić nie tylko ukłon w stronę dotychczasowych użytkowników, ale także być zachętą dla nowych. Za co zapłacimy więcej, a za co mniej?

Ceny za Ubera w Warszawie

Zmianie uległa opłata minimalna opłata podstawowa i opłata za 1 km. W każdym z tych przypadków przewidziano obniżki. Wszystko wydaje się być w porządku dopóki nie przejdziemy do opłaty za jedną minutę – ta wzrosła. Jak to będzie przekładać się na koszt przejazdów?

Opłata minimalna (Przed zmianą | Po zmianie) Opłata podstawowa (Przed zmianą | Po zmianie) Opłata za 1 km (Przed zmianą | Po zmianie) Opłata za 1 min (Przed zmianą | Po zmianie)
10 zł| 8 zł 4 zł | 3 zł 1,30 zł | 1,00 zł 0,25 zł| 0,35 zł

Uber zapewnia, że finalnie będzie taniej. Dla przykładu zestawia popularne trasy i oraz ich koszt. Zwykle oszczędności sięgają około 2 zł. Wychodzi na to że koszt przejazdu z jednego miejsca do drugiego będzie tańszy. Oczywiście o ile po drodze nie utniemy w korkach. Wtedy cena za przejazd może podskoczyć.

Trasa Stara cena Nowa cena
Centrum Nauki Kopernik – Pałac Kultury i Nauki 10,00 zł 8,00 zł
Dworzec Centralny – Lotnisko Chopina 20,70 zł 18,60 zł
Centrum Handlowe Arkadia – Galeria Mokotów 22,30 zł 20,10 zł

Zdaniem Ubera niższe koszty przejazdu nie odbijają się negatywnie na zarobkach kierowców. Trudno jednak spodziewać się żeby cieszyli się z powyższych zmian, skoro w podstawowym rozrachunku wychodzi na to, że do ich kieszeni trafi mniej pieniędzy niż dotychczas. Uber jest jednak pewien że niższe ceny przyciągną jeszcze większą liczbę klientów. Czy tak się stanie – zobaczymy.

Uber Eats w Bydgoszczy i Toruniu

Przy okazji warto wspomnieć że Uber Eats rozpoczęło działalność w dwóch nowych miastach w Polsce: w Bydgoszczy i Toruniu. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą od dziś zamawiać dania z ponad 100 lokali w obu miastach, serwujących dania zróżnicowanych kuchni. Specjalnie dla mieszkańców Bydgoszczy i Torunia firma Uber Eats przygotowała kody promocyjne 3x 15 zł.

źródło: informacja prasowa