Nowy budżetowy phablet Xiaomi z procesorem Octa Core i ekranem 720p? - Tabletowo.pl

Nowy budżetowy phablet Xiaomi z procesorem Octa Core i ekranem 720p?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Nowy budżetowy phablet Xiaomi z procesorem Octa Core i ekranem 720p? Nowości

Chińska firma Xiaomi, gigant jeżeli chodzi o urządzenia sprzedawane w Chinach, planuje wdrożenie na rynku azjatyckim taniego, budżetowego urządzenia z systemem MIUI. Phablet miałby umocnić pozycję Xiaomi oraz zwiększyć dochody firmy, które i tak są niezłe z powodu sukcesów smartfonów ze zmodowanym Androidem. Urządzenia prawdopodobnie przyjmie nazwę RedMi 2 – na dzień dzisiejszy znamy już część specyfikacji tego produktu.

RedMi 2 prawdopodobnie będzie sporym phabletem z ekranem IPS o przekątnej aż 5,5 cala. Nie rzuca na kolana rozdzielczość wyświetlacza, która ma wynosić zaledwie 1280 x 720 pikseli. Oceniając ten element należy jednak pamiętać, że mówimy o urządzeniu o niskiej cenie. Gratką ma być procesor – najprawdopodobniej zostanie tu zastosowana jednostka ośmiordzeniowa, przypuszczalnie od MediaTek’a. Bardzo możliwe, że RedMi zadebiutuje w dwóch wersjach różniących się taktowaniem – jedna z nich będzie posiadała zegary o częstotliwości 1,4 GHz, druga 1,7 GHz. W phablecie oprócz tego zobaczymy 1 GB pamięci operacyjnej RAM, aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 Mpx, slot kart microSD, oraz kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości 5, bądź 8 Mpx. Nie wiemy jeszcze dokładnie z jakich anten GSM będzie korzystało urządzenie. W RedMi 2 zabraknie prawdopodobnie LTE. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 4.2.2 z nakładką MIUI.

Być może urządzenie zadebiutuje razem z tabletem z MIUI, o którym mówi się od jakiegoś czasu.

Urządzenie ma kosztować około 130-150 dolarów, co w połączeniu z niezwykle interesującą specyfikacją powinno zapewnić produktowi sukces. Miejmy nadzieję, że Xiaomi zdecyduje się na stworzenie europejskiej wersji sprzętu w atrakcyjnej cenie – w takim wypadku istnieje szansa na ciekawą alternatywę dla drogich phabletów Samsunga czy Sony.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona