Nowy 9,2-calowy tablet Xiaomi przyłapany w GFXBench

Przecieki o pierwszym tablecie Xiaomi pojawiły się w pierwszym kwartale tego roku. Teraz w popularnym benchmarku pojawił się następca MiPada, kodowo nazwany jako Xiaomi 2014811.

GFXBench to dobre źródło przecieków. Pojawienie się w nim urządzenia zwiastuje, że niebawem rynek powita kolejny sprzęt. W tym wypadku jest to tablet, który ma ekran o przekątnej 9,2-cala pracujący w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz, wsparty układem graficznym Adreno 306 i 1 GB pamięci RAM. Użytkownik otrzyma 8 GB pamięci wewnętrznej.

System to Android 4.4.4, a w rzeczywistości MIUI, czyli zmodyfikowany Android przypominający w swym działaniu poniekąd system iOS. Po ostatnich wypowiedziach Hugo Barry można założyć, że finalnie Xiaomi 2014811 może pracować pod kontrolą MIUI opartego na Androidzie 5.0.

W tabeli ujęto też, że tablet posiada slot na kartę SIM, a więc jest on wyposażony w modem 3G. Według Tablet-news cena urządzenia powinna wynosić mniej niż 200 dolarów, zważywszy na specyfikację, która jest raczej budżetowa. Wygląda na to, że Xiaomi szykuje budżetowego konkurenta dla Nexusa 9, nawet bardzo budżetowego.