Microsoft Launcher w nowej wersji wprowadza szereg ciekawych nowości. Skusicie się?

Nakładka systemowa podmieniająca ekran główny w systemie Android autorstwa firmy Microsoft jest obecnie jednym z najbardziej popularnych launcherów w sklepie Google Play. Pobrano ją już ponad 10 milionów raz, a liczba stałych użytkowników sięga prawie 800 tysięcy. Nic dziwnego, że korporacja z Redmond wprowadza do niej kolejne nowości i usprawnienia. W ten weekend Microsoft Launcher został zaktualizowany do wersji 5.1 i otrzymał szereg nowych funkcji, które do tej pory dostępne były wyłącznie w wersji beta.

Wersja 5.1.0.47682 wprowadza pełną integrację z zadaniami To-Do oraz notatkami tworzonymi w systemie Windows. Dodano również nową kartę Screen Time (czas przed ekranem), na  której znajdziemy podstawowe informacje dotyczące działania naszego telefonu: czas użycia ekranu (SoT), czas działania poszczególnych aplikacji czy też liczbę odblokowań telefonu. Wcześniejsze aktualizacje dodały również synchronizację z Widokiem zadań, dostępnym w systemie Windows 10, dzięki któremu możliwe jest szybkie kontynuowanie na telefonie działań rozpoczętych na pececie.

Pełny wykaz zmian w nowej wersji obejmuje:

  • Czas przed ekranem – sprawdzaj na bieżąco czas użycia telefonu, w tym czas działania poszczególnych aplikacji oraz liczbę odblokowań telefonu dzięki nowej karcie czasu w zakładce Przeglądu.
  • Karta Zadań integruje teraz zadania z aplikacji To Do, Outlooka oraz Skype’a.
  • Kartę Notatek uzupełniono o dane z aplikacji Sticky Notes dla Windows, Outlooka, Cortany oraz OneNote Mobile.
  • Cortana otrzymała zaktualizowaną kartę ze wsparciem dla ruchu drogowego.
  • Funkcja „Hey Cortana” jest teraz dostępna w wersji wstępnej na rynku amerykańskim (en-us)
  • Wsparcie dla Cortany zostało dodane na rynku hiszpańskojęzycznym (es-es).
  • Mini-odpowiedzi Bing pokazują teraz w polu wyszukiwania szybkie odpowiedzi na pytania dotyczące waluty i cen akcji.

Dodajmy, że Cortana nadal nie jest dostępna na naszym rynku. W najbliższych tygodniach planowana jest premiera Asystenta Google, tymczasem Microsoft nie jest w stanie uruchomić swojej usługi nawet w podstawowej wersji, mimo że komendy głosowe w języku polskim były wspierane w systemie Windows Phone 8. Windows 10 w tym aspekcie stanowił spory krok wstecz i do tej pory błąd ten nie został naprawiony.

Czas przed ekranem to całkiem ciekawa funkcja. Nie tylko w interesujący wizualnie sposób pokazuje czas spędzany przed ekranem smartfona, ale pokazuje też z jakich aplikacji korzystamy najchętniej i w których godzinach.

Aplikację pobierzecie ze sklepu Google Play: Microsoft Launcher