Nowości Alcatela: OneTouch Pixi 7 z Androidem 4.4 i OneTouch Fire z Firefox OS za 79 euro | Tabletowo.pl

Nowości Alcatela: OneTouch Pixi 7 z Androidem 4.4 i OneTouch Fire z Firefox OS za 79 euro

Dołącz do dyskusji 0
alcatel_Onetouch_Fire_7_MWC2014

fot. CNET

Nie wiem jak to się stało, ale nie poinformowaliśmy Was dotychczas na łamach Tabletowo.pl o najnowszych tabletach zaprezentowanych w Barcelonie na MWC 2014 przez firmę Alcatel. A były takowe dwa: jeden z Androidem – OneTouch Pixi 7, drugi, bardziej nietypowy, którego ze względu na system operacyjny –  Firefox OS, nie można pominąć – jest nim OneTouch Fire 7.

Na stoisku Alcatela (ani Mozilli) nie można było znaleźć końcowego urządzenia OneTouch 7 (przewijał się z rąk do rąk średnio działający prototyp), więc niestety nie mogę powiedzieć Wam na jego temat nic więcej poza ogólnodostępnymi parametrami technicznymi. Te prezentują się… tak, jak przystało na sprzęt z najniższej półki cenowej, czyli niezbyt ciekawie. Pamiętajmy jednak, że cena tego produktu ustalona została na 79 euro.

I tak, za tę kwotę otrzymujemy 7-calowy ekran o rozdzielczości 960 x 540 pikseli (przypominają się czasy 800 x 480, które… myślałam, że już odeszły w zapomnienie), dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 4GB pamięci wewnętrznej, kamerkę VGA oraz aparat o tej samej rozdzielczości. Co ciekawe, urządzenie posiada 2GB RAM. Działa pod kontrolą Firefox OS.

Alcatel OneTouch Fire 7 ma trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2014 roku.

Drugim z zaprezentowanych modeli jest Alcatel OneTouch Pixi 7, który również został wyceniony na 79 euro, a na półki sklepowe ma trafić w lipcu.

Najważniejsze parametry techniczne modelu przedstawiają się następująco:
– wyświetlacz 7” 960 x 540 pikseli,
– dwurdzeniowy procesor MediaTek MTK8117 1,2GHz,
– 512MB lub 1GB RAM (w zależności od rynku),
– 4GB pamięci wewnętrznej,
– Android 4.4 Kit Kat,
– aparat 0,3 Mpix,
– kamerka 0,3 Mpix,
– akumulator o pojemności 2840 mAh,
– waga: 285 g,
– Miracast,
– port podczerwieni,
– grubość: 9,9 mm.

alcatel-onetouch-pixi7-android4.4

ź: Alcatel, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona