Samsung Galaxy Note 9 First Snow White (fot. Samsung Taiwan)

Na Tajwanie spadł śnieg, więc Samsung zaprezentował białego Galaxy Note 9, aby to upamiętnić

Samsung wielokrotnie upamiętniał jakieś wydarzenie, wypuszczając specjalną edycję swojego smartfona. Pierwszym z brzegu przykładem może być Galaxy Note 8 PyeongChang 2018 Olympic Games Limited Edition, który – na co wskazuje jego (strasznie długa) nazwa – powstał na pamiątkę Zimowych Igrzysk Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu. Tym razem producent postanowił upamiętnić jednak… pierwsze w tym roku opady śniegu na Tajwanie.

Pierwsze doniesienia na temat białego Galaxy Note 9 pojawiły się już dwa tygodnie temu. Szczerze mówiąc nie wiem, jak wyglądała wtedy i teraz sytuacja meteorologiczna na Tajwanie, ale Samsung zdecydował się nazwać tę wersję najnowszego Notatnika „First Snow White”, aby uczcić pierwsze w tym roku opady śniegu na tej wyspie.

Muszę przyznać, że trochę to zabawne, ale tak naprawdę nazwa gra tutaj drugorzędną rolę. Biały Galaxy Note 9 prezentuje się bowiem naprawdę świetnie, chociaż osobiście nie przepadam za smartfonami w tym kolorze (preferuję bardziej żywe i odważne kolory). Nie wątpię jednak, że model ten skradnie niejedno serce i znajdzie spore grono użytkowników. Szczególnie że będzie dostępny w tańszej wersji ze 128 GB pamięcią wewnętrzną (na Tajwanie kosztuje ona 30900 TWD, tj. równowartość ~3780 złotych).

W tym miejscu zapewne zadaliście sobie pytanie, czy Samsung Galaxy Note 9 First Snow White będzie dostępny w Polsce. Już w poniedziałek, 19 listopada, kiedy pojawiły się doniesienia, że smartfon ten zadebiutuje właśnie dzisiaj, zapytałem rzecznika polskiego oddziału producenta, Olafa Krynickiego, czy ta wersja pojawi się również w naszym kraju. Odpowiedź, jaką uzyskałem, brzmiała:

Nie planujemy wprowadzenia białej wersji Galaxy Note9 na polski rynek.

Cóż, trochę szkoda, ale najwyraźniej w Polsce białe smartfony nie cieszą się wystarczająco dużą popularnością, aby Samsungowi opłacało się wprowadzać u nas do sprzedaży Galaxy Note 9 First Snow White. Albo po prostu edycja ta powstała specjalnie z myślą o Tajwanie, na co zresztą wskazuje jego nazwa. Tak, czy inaczej, polscy klienci muszą zadowolić się wyborem pomiędzy wersją czarną, niebieską i fioletową.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/11/recenzja-test-samsunga-galaxy-note-9/

Źródło: Samsung Taiwan dzięki SamMobile