pendrive ADATA UE700 Pro (fot. ADATA)

ADATA wprowadza na polski rynek nowy pendrive z interfejsem USB 3.1 – ADATA UE700 Pro

Pendrive to niezwykle przydatny sprzęt. Za jego pomocą w bardzo prosty sposób można przenosić pliki z jednego urządzenia na drugie lub też zawsze mieć przy sobie dane, z których często się korzysta. Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem przeróżnych modeli, a wkrótce pojawi się na nich również ADATA UE700 Pro.

ADATA ma w swojej ofercie przeróżne podzespoły komputerowe oraz akcesoria. Niedawno producent zaprezentował m.in. przystępny cenowo dysk SSD ADATA SU630 z serii Ultimate, superszybki dysk SSD ADATA XPG SX8200 Pro oraz dwa dyski SSD dla graczy: ADATA GAMMIX S11 Pro i ADATA XPG SX6000 Lite. Tym razem marka zapowiedziała wprowadzenie na rynek pendrive’a ADATA UE700 Pro.

Reklama

Jego największą zaletą jest obsługa interfejsu USB 3.1, dzięki któremu można osiągnąć prędkości zapisu do 360 MB/s i odczytu do 180 MB/s. W praktyce oznacza to, że przesyłanie pliku o wadze 4 GB zajmie zaledwie 22 sekundy! Oczywiście urządzenie, do którego zostanie podpięty ten pendrive, również musi obsługiwać interfejs USB 3.1. Producent zapewnił jednak także kompatybilność ze starszym interfejsem USB 2.0.

pendrive ADATA UE700 Pro z interfejsem USB 3.1 (fot. ADATA)

W modelu ADATA UE700 Pro (pełnowymiarowe) złącze USB chowane jest do środka, więc nie trzeba będzie się martwić, że się ono uszkodzi w transporcie lub właściciel zgubi przykrywkę (co się niestety bardzo często zdarza). Obudowa pendrive’a jest wykonana ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu jest ona znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie ma grubość zaledwie 7 mm i waży jedynie 11 gramów. Na jego końcu znajduje się też uchwyt umożliwiający przyczepienie go do – na przykład – pęku kluczy.

Na pokładzie ADATA UE700 Pro nie zabrakło również świecącej na niebiesko diody, która informuje o działaniu pendrive’a, kiedy podepnie się go do jakiegoś urządzenia. Sprzęt ten dostępny będzie w czterech wersjach pojemnościowych: 32 GB, 64 GB, 128 GB i 256 GB. Producent na razie nie podał sugerowanych cen tego sprzętu, ale poinformował, że daje na niego dożywotnią gwarancję.

Źródło: informacja prasowa