Nowość od Alienware – 240Hz w futurystycznej obudowie

Alienware to jedna z najbardziej znanych marek gamingowych na rynku. W jej portfolio znajdziemy nie tylko komputery i laptopy, ale także monitory. Oferta firmy właśnie wzbogaciła się o jeden z nich – AW2720HF.

Specyfikacja techniczna

Model AW2720HF wyposażony jest w 27-calowy, matowy panel full HD o odświeżaniu 240 Hz i palecie 8 bitów opartym o podświetlenie WLED. Pochwalić należy użycie technologii IPS oraz zachowanie 99% zgodności z przestrzenią kolorów sRGB. Dzięki rozwiązaniu AUO AHVA (Advanced Hyper Viewing Angle), udało się osiągnąć kąty widzenia na poziomie 178°, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Monitor oferuje maksymalną jasność 350 cd/m² oraz kontrast statyczny rzędu 1000:1.

Reklama

 

 

Czas reakcji matrycy został ustalony na 1ms (grey to grey). Alienware określa go jako „True 1ms”. W ten sposób producent chce podkreślić, że nie używał przy pomiarze opóźnienia stroboskopowego podświetlenia. Sprzęt oferuje technologię Adaptive Sync oraz AMD FreeSync przy odświeżaniu 48 – 240Hz wraz z kompensacją niskiej częstotliwości wyświetlania klatek.

Obudowa i złącza

Monitor został zaprojektowany zgodnie z „Legend Industrial Design”. Dzięki temu wygląda efektownie, jednak daleko mu do tandety. Dla entuzjastów oświetlenia LED zaimplementowano system AlienFX, który pozwala na programową kontrolę diod RGB zamontowanych na obudowie i dostosowanie schematu świecenia do reszty kompatybilnego z tym systemem sprzętu. Oprócz tego w prawej dolnej części znajdziemy mechaniczne przyciski i joystick służące do obsługi menu OSD.

 

 

 

Podstawka pozwala na szeroką regulację – przechylanie, obracanie, zmianę wysokości oraz funkcję pivot, czyli możliwość obrócenia panelu do trybu portretowego. Można ją łatwo i szybko odpiąć dedykowanym przyciskiem i zawiesić na ścianie za pomocą uchwytu 100 x 100 mm zgodnego z VESA.

Jeśli chodzi o złącza – oprócz wejścia zasilania użytkownik ma do dyspozycji DisplayPort 1.2a, 2 złącza HDMI 2.0, 4 USB 3.0, wyjście line – out 3.5 mm oraz gniazdo minijack na słuchawki. Są one zamontowane od spodu, pod zdejmowaną pokrywą – praktyczne i estetyczne rozwiązanie.

Cena

Sprzęt można już kupić w Stanach Zjednoczonych w cenie 599,99 dolarów. Niedługo powinien być dostępny również na innych rynkach.

Źródło: pcmonitors.info, zdjęcia: tech-critter.com