Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air 2018 - Tabletowo.pl

Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air 2018

Dołącz do dyskusji 0

Według Apple, Mac był pierwszym komputerem, stworzonym specjalnie dla kreatywnych ludzi. Dziś producent zaprezentował najnowszą odsłonę MacBooka Air.

Ponad 50% kupujących Maca decyduje się na to po raz pierwszy, tzn. nigdy wcześniej nie miało urządzenia z tej serii w posiadaniu. Obecnie w użyciu jest już 100 milionów Maców. Apple pochwaliło się też, że komputery te – według badań – najlepiej spełniają oczekiwania użytkowników.

Maci pracują pod kontrolą Mac OS, a najnowszym wydaniem jest to o oznaczeniu Mojave. Dziś Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air z wyświetlaczem Retina. Ekran ma przekątną 13,3″ i 4 miliony aktywnych pikseli oraz charakteryzuje się 48% większą ilością kolorów. Powyżej znajduje się aparat FaceTime HD, za pomocą którego można przeprowadzać wideorozmowy. Ramka dookoła jest w kolorze czarnym.

Tabletowo.pl Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air 2018 Apple Nowości

Apple MacBook Air 2018

Na wyposażeniu nowego MacBooka Air znajduje się też czytnik linii papilarnych Touch ID oraz klawiatura motylkowa 3. generacji z podświetleniem. Trackpad jest natomiast o 20% większy. Apple zastosowało również o 25% głośniejsze głośniki stereo oraz trzy mikrofony. Łączność w urządzeniu zapewniają dwa porty Thunderbolt USB-C.

Sercem MacBooka Air jest procesor Intel Core i5 8. generacji. RAM-u może być do 16 GB, a pamięci SSD do 1,5 TB. Bateria ma wystarczyć na cały dzień pracy. Całość ma grubość 16,3 mm, a aluminium o specjalnym składzie, opracowanym przez Apple, z którego jest zrobiona, jest w 100% odnawialne.

Ceny zaczynać się będą od 1199 dolarów. Przedsprzedaż rusza już dzisiaj.

Tabletowo.pl Apple zaprezentowało nowego MacBooka Air 2018 Apple Nowości

Apple MacBook Air 2018

Aktualizacja – polskie ceny

Tyle kosztują zaprezentowane dziś przez Apple nowości: iPady Pro 11″ i 12,9″, MacBook Air oraz Mac mini

Źródło: Apple

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona