Xiaomi Ninebot mini (fot. Xiaomi)

Xiaomi wprowadza do Polski pięć nowych urządzeń, ale żadne z nich nie jest smartfonem

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że Xiaomi smartfonami w Polsce stoi. Nie wolno jednak zapominać, że marka sprzedaje w naszym kraju również inne urządzenia. Dziś do sprzedaży trafiło pięć kolejnych.

Xiaomi Ninebot mini

Rozpędza się on do 16 km/h, a na pojedynczym ładowaniu może przejechać do 20 kilometrów. 10,5-calowe, pneumatyczne, napełnione powietrzem opony zapewniają wysoką odporność na wstrząsy i bezpieczną jazdę również po nierównej oraz śliskiej powierzchni. Rama Xiaomi Ninebot mini jest zaś wykonana ze stopu magnezu i waży zaledwie 0,6 kilograma. Dla zabezpieczenia została też pokryta materiałem odpornym na korozję.

Xiaomi Ninebot mini można również sterować zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji. W programie znajdują się także funkcje diagnostyczne – wykrywanie nieprawidłowości, ostrzeganie i propozycje odpowiedniego rozwiązania. Dodatkowo zabezpiecza on też sprzęt przed ewentualną kradzieżą, a kiedy zostanie on skradziony, uruchamia się alarm i na smartfonie właściciela pojawia się stosowne powiadomienie.

Amazfit Stratos 2 i Amazfit Stratos+ (2S)

Są to smartwatche, które wyposażono w dotykowy, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,4 cala i rozdzielczości 320×300 pikseli, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, 512 MB RAM i baterię o pojemności 290 mAh. Zegarki oferują także moduły Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g 2,4 GHz, GPS i Glonass oraz żyroskop i czujnik tętna PPG. Na ich pokładzie znajdują się też czujniki światła, ciśnienia powietrza, geomagnetyczny i akcelerometr.

Amazfit Stratos+ (2S) ma dodatkowo zaoblone na krawędziach ekranu szkło szafirowe 2.5D, skórzany pasek oraz dodatkowy, silikonowy pasek w zestawie.

MiJia 360° Home Security Camera 1080p

Jest to kamerka do zamontowania we wnętrzach. Wyposażono ją w dwa silniki, dzięki którym można obrócić ją w każdą stronę. MiJia 360° Home Security Camera 1080p charakteryzuje się 360° polem widzenia w poziomie i 115° w pionie, zapewniając tym samym panoramiczny widok. Urządzenie może też nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p, również w nocy za sprawą obecności 10 reflektorów podczerwieni (940 nm).

MiJia 360° Home Security Camera 1080p (fot. Xiaomi)

MiJia 360° Home Security Camera 1080p obsługuje połączenie z routerem Mi Wi-Fi (z wbudowanym dyskiem twardym) z codzienną kopią zapasową danych. Materiały mogą też być zapisywane w pętli na karcie SD. Kamerka dysponuje także czujnikiem ruchu – po wykryciu ruchu 10-sekundowe wideo zostanie zapisane na sprzęcie z zainstalowaną aplikacją Mi Home. Za pomocą wspomnianego programu obsługuje się również inne funkcje sprzętu.

Xiaomi Mi Box S TV 4K

Urządzenie działa pod kontrolą Androida 8.1 Oreo i wspiera Chromecast oraz Asystenta Google. Tego ostatniego uruchamia się dedykowanym przyciskiem na pilocie. Model ten wyposażono w czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53) procesor 2,0 GHz z układem graficznym Mali-450 750 MHz, 2 GB DDR RAM i 8 GB pamięci eMMC. Sprzęt potrafi odtwarzać materiały w jakości 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę. Technologie Dolby Audio i DTS HD mają z kolei zapewnić wyrazistszy, przestrzenny dźwięk.

Xiaomi Mi Box S TV 4K (fot. Xiaomi)

Łączność w Xiaomi Mi Box S TV 4K zapewniają moduły: Bluetooth 4.2, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz i 5 GHz oraz złącza: HDMI 2.0a, USB 2.0 (Typ A) i wyjście słuchawkowe 3,5 mm.

Ceny

Wszystkie ww. urządzenia są już dostępne w autoryzowanym sklepie internetowym Mi-home.pl.

Źródło: informacja prasowa