Nowe The Settlers na PC w 2020 roku. Ruszyła już przedsprzedaż

Targi Gamescom 2019 trwają w najlepsze, co oznacza, że w świecie sprzętu komputerowego i gier dzieje się całkiem sporo. Dzisiaj firma Ubisoft zdradziła co nieco na temat najnowszej odsłony legendarnych Osadników, czyli The Settlers. Znamy już datę premiery i cenę, a przy okazji zobaczyliśmy też zrzuty ekranu z rozgrywki.

The Settlers – co nowego?

Nowa gra The Settlers, jak twierdzą deweloperzy z Ubisoft Düsseldorf, będzie łączyła najlepsze, choć nieco unowocześnione, elementy poprzednich części serii wraz z zupełnie nowymi systemami rozgrywki czy funkcjami. Pieczę nad całością sprawuje Volker Wertich, ojciec marki Osadników. Do dzisiaj ciepło wspominam trzecią odsłonę serii, The Settlers III, w której twórca pierwowzoru również maczał swoje palce i myślę, że możemy spodziewać się naprawdę solidnego tytułu.

Reklama

Warto nadmienić, że już teraz ruszyła przedsprzedaż omawianej gry, ale do tego wrócimy jeszcze na końcu tego artykułu. Tymczasem warto byłoby powiedzieć kilka słów o samych The Settlers, bo producent oficjalnie uchylił rąbka tajemnicy. Gra będzie oferowała zarówno rozgrywkę PvE, jak i PvP, a do dyspozycji gracza oddane zostaną trzy tryby – kampania, potyczka oraz gra wieloosobowa. Jeżeli chodzi o aspekty programistyczne, to tytuł został oparty na autorskim silniku Snowdrop, który wykorzysta technologię proceduralnego generowania map obejmującą krajobrazy i misję.

Kojarzycie trochę język niemiecki? Jeśli tak, to być może nieobce jest Wam słowo wuselig, które oznacza mniej więcej tyle, co tętniące życiem i – co ciekawe – producent używa własnie tego określenia, aby opisać styl The Settlers.

Zwyciężyć będzie można na trzy sposoby i pozwólcie, że zacytuję informacje, jakimi dzieli się z nami Ubisoft.

Strategia walki – gracze będą walczyć o kontrolę nad całymi armiami złożonymi z różnych oddziałów, które pozwolą im atakować i rozprawiać się z siłami wroga, aby bronić swojego terytorium oraz zdobywać nowe ziemie. Specjalne jednostki, takie jak dowódcy wojskowi, będą miały pozytywny wpływ na wojska.

Strategia chwały – gracze wybiorą swojego bohatera, który zmierzy się z wrogami na arenie. Gdy użytkownik zainicjuje pojedynek, na widowni areny zasiądą widzowie obu stron, aby przyglądać się starciu. Zwycięstwo może wywołać niezadowolenie wśród sympatyków pokonanego bohatera, które będzie miało szansę przerodzić się w rewoltę umożliwiającą przejęcie wrogiego terytorium.

Strategia wiary – trzecia ścieżka prowadząca do zwycięstwa umożliwi graczom szerzenie wśród osadników wiary, a jej szczegóły zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

The Settlers – cena, przedsprzedaż

Zgodnie z obietnicą, kilka słów o przedsprzedaży gry. Żeby jednak informacja była kompletna, zacznijmy od daty premiery. W informacji prasowej Ubisoft chwali się cały czas rokiem 2020, ale już wiem, dlaczego ani razu nie pojawiła się tam dokładna dzienna data. Rzut oka na stronę wydawcy, poszukanie małych literek i… mamy to. The Settlers zadebiutują 31 grudnia 2020 roku, a więc u schyłku dekady.

Już teraz The Settlers można zamówić na Uplay PC za pośrednictwem Ubisoft Store i Epic Games Store. Dodatkowo wiadomo, że gra będzie dostępna dla subskrybentów usługi Uplay+. Nowi Osadnicy są dostępni dla użytkowników w dwóch podstawowych wersjach – standardowej, wycenionej na 249,90 złotych, oraz edycji złotej. Za Gold Edition trzeba zapłacić 359,90 złotych, ale w zamian będziecie mogli cieszyć się tytułem na trzy dni przed oficjalną premierą, a także uzyskacie dostęp do pierwszego rozszerzenia – „Pomniki i kupcy”.

Na deser Ubisoft przygotowało dwa bonusowe przedmioty dekoracyjne w grze – altanę spokoju i studnię życzeń. Czy są jakieś dodatkowe profity dla tych, którzy zdecydują się zakupić grę w przedsprzedaży? Tak – użytkownicy otrzymają posąg pierwszych osadników, który będzie można ustawić w dowolnej osadzie w grze.

Jednak nie bez powodu wspomniałem o dwóch wersjach podstawowych, gdyż jest jeszcze jedna – specjalna. Fizyczne wydanie nazwane The Settlers Entdecker Edition dostępne będzie wyłącznie w Niemczech, Szwajcarii, Austrii oraz – co dla nas najważniejsze – Polsce. Oprócz standardowego wydania gry, jej szczęśliwi nabywcy otrzymają altanę spokoju, trzy litografie przedstawiające przygody bohaterskich osadników oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową gry. Niestety, w tym przypadku nie mamy żadnych szczegółowych informacji na temat cen czy dostępności.

źródło: informacja prasowa Ubisoft, The Settlers