Nowe tablety Ainol z serii Novo 7: Elf II, Mars i Tornado - Tabletowo.pl

Nowe tablety Ainol z serii Novo 7: Elf II, Mars i Tornado

Tabletowo.pl Nowe tablety Ainol z serii Novo 7: Elf II, Mars i Tornado Chińskie Nowości
Podczas odbywającej się właśnie wiosennej edycji targów HKTDC Electronics Fair w Hong Kongu, znana naszym Czytelnikom firma Ainol zaprezentowała trzy nowe tablety internetowe z serii Novo 7: ELF II, Mars oraz Torando.

Ainol Novo 7 Elf II to najmocniejsza propozycja chińskiego producenta, wyposażona w 7-calowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Za jego moc obliczeniową odpowiadać ma dwurdzeniowy procesor Amlogic 8726-M6 Cortex A9 z zegarem 1,5 GHz i chipem graficznym Mali-400. Układ wspierany jest przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3. Dla użytkownika, w zależności od wybranej wersji, dostępne będzie 8 lub 16 GB, które dodatkowo można rozbudować o 32 GB za pomocą slotu kart microSD. Na pokładzie nie zabraknie przedniej kamery 2 Mpix, modułu WiFi b/g/n, jak również portu miniUSB z funkcją OTG, umożliwiającego korzystanie z zewnętrznego modemu 3G oraz złącza miniHDMI i słuchawkowego jack 3,5mm. Tablet ma kosztować 150 dolarów.

Tabletowo.pl Nowe tablety Ainol z serii Novo 7: Elf II, Mars i Tornado Chińskie Nowości

Ainol Novo 7 Mars i Novo 7 Tornado przeznaczone zostały dla mniej wymagających użytkowników. Tablety mogą się pochwalić jednordzeniowymi procesorami Amlogic Cortex A9 z taktowaniem zegara na poziomie 1GHz z grafiką Mali-400 i 1 GB pamięci RAM. Na aplikacje i multimedia również przeznaczono w zależności od wersji 8 lub 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia o maksymalnie 32 GB poprzez karty microSD. Producent nie zapomniał o module łączności bezprzewodowej WiFi w standardzie b/g/n, porcie miniUSB OTG i słuchawkowym jack 3,5 mm. Niestety Novo 7 Mars i Novo 7 Tornado zostały pozbawione złącza miniHDMI, a przednie kamery oferują jedynie rozdzielczość 0,3 Mpix. Modele te różnią się jedynie wyświetlaczami. O ile oba są 7-calowe, to Novo 7 Mars prezentuje obraz w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, to Novo 7 Tornado jedynie w 800 x 480 pikseli. Ich rynkowy debiut ma mieć miejsce pod koniec kwietnia, a ceny mają się kształtować na poziomie, odpowiednio: 130 dolarów i 110 dolarów.

Wszystkie nowości pracują pod kontrolą systemu Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich, natomiast zastosowane akumulatory mają pojemność 3700 mAh.

Źródło: własne, slatedroid.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona