Nowe tablety od firmy Lark z układami Intela już w październiku

Podczas tegorocznych targów Mobility Reseller Days, firma Lark ogłosiła, że nawiązała współpracę z Intelem. Ma ona zaowocować w bardzo ciekawe urządzenia mobilne. Pierwsze tablety trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

W październiku firma zaprezentuje dwa tablety oparte o jednostkę Intel Atom Z3520. Będę to modele Ultimate 7i oraz Evolution 8i. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej tych urządzeń, ani ich ceny. Lark poinformował jedynie, że do końca roku w sprzedaży pojawią się kolejne dwa urządzenia: Ultimate 8i i Ultimate 10i 3G z klawiaturą Bluetooth oraz touchpadem. Również w tym przypadku nie znamy specyfikacji.

[quote text_size=”medium” author=”– mówi Artur Długosz, reseller channel manager w Intelu”]

Cieszymy się niezmiernie, że procesory Intel Atom trafią do tabletów Lark. To bardzo wydajne i jednocześnie energooszczędne układy, które zdążyły zyskać uznanie użytkowników tabletów i specjalistycznej prasy. Aż 4 modele Lark z Intelem oznaczają dodatkowo łatwy i wygodny wybór dla osób poszukujących mobilnego urządzenia bazującego na niezawodnej technologii.

[/quote]

Miejmy nadzieję, że wprowadzenie do urządzeń Larka „niezawodnej technologii” nie będzie wiązać się z wysokimi cenami.