50 dolarów za nowy tablet od Amazona. Działa pewnie stosownie do ceny

Amazon wprowadził na rynek nową, dziewiątą już generację tabletu Fire 7. Sprzęt o którym mowa, jest następcą modelu wprowadzonego na rynek w 2017 roku.

Tablety Amazonu nigdy nie grzeszyły wybitną specyfikacją sprzętową. Zresztą, były to – i nadal są – sprzęty o niskim profilu wejścia w ekosystem firmy, służące chyba głównie do przeglądania stron zakupowych sklepu. Sugerowała to ich niska cena i wymuszone tym, daleko idące kompromisy w zakresie doboru podzespołów. Nie dziwne więc, że tegoroczna edycja modelu Fire 7 też nie będzie brylować w benchmarkach.

Reklama

Tablet ma 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024×600 pikseli, co daje jakieś 171 pikseli na cal. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor MdiaTeka o taktowaniu 1.3 GHz, 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej (z czego dla użytkownika zostaje jakieś 9,1 GB). Wybierając opcję z 32 GB pamięci wewnętrznej, na pliki pozostanie nam 23,6 GB miejsca. Ostatecznie można się też poratować kartą microSD, byle nie większą niż 512 GB.

Tabletem zarządza system Fire OS 6.3, bazujący na Androidzie 7.1 Nougat, zatem nie jest to najnowsza możliwa opcja programowa. Bateria o nieokreślonej przez producenta pojemności ma wystarczyć na 7 godzin działania urządzenia przy mieszanym użytkowaniu. Z dodatkowych, niewymienionych dotąd rzeczy, można wspomnieć o tylnym aparacie 2 Mpix, przedniej kamerze 2 Mpix, głośnikach stereo, wbudowanym mikrofonie, gnieździe słuchawkowym, module Bluetooth i akcelerometrze z czujnikiem światła. Wymiary Fire 7 to 192 x 115 x 9,6 mm, zaś waga zamyka się w 286 gramach.

Ceny tabletu Amazon Fire 7 są różne w zależności od wersji:

  • 49,99 dolarów za wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej
  • 69,99 dolarów za wersję z 32 GB pamięci wewnętrznej

Oprócz tego Amazon wprowadził do sprzedaży model Fire 7 w edycji dla dzieci. Fire 7 Kids Editon (czyli wersja podstawowa w specjalnym etui) z dwuletnią gwarancją to wydatek 99,99 dolarów. Nowe tablety można zamawiać już teraz, zaś ich wysyłka rozpocznie się 6 czerwca.

Amazon po cichu odświeża najbardziej podstawowy model czytnika Kindle

źródło: fonearena