Nowe statystyki oraz sposób liczenia urządzeń z Androidem | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Nowe statystyki oraz sposób liczenia urządzeń z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Jak co miesiąc tak i w kwietniu Google udostępniło zestawienie systemów Android na aktywnych urządzeniach. Takie statystyki są istotne przede wszystkim dla deweloperów, którzy lepiej mogą dostosować swoje programy. Dzięki temu trafią one do większej ilości osób a ich działanie będzie bardziej stabilne.

Zanim przejdziemy jednak do analizy samych wyników, warto wspomnieć o sposobie zliczania urządzeń. Na profilu Google+ deweloperów możemy przeczytać:

The new device dashboards are based on the devices of users who visit the Google Play Store (rather than devices that have checked-in to Google servers). As a result, the dashboards more accurately reflect the users most engaged in the Android and Google Play ecosystem—and thus most likely to download and use your apps.

Dotychczas bazowano na pingach do serwerów Google, czyli połączeniach sprzętu ze sklepem Google Play. Jednak jak jest powszechnie wiadomo właścicielom urządzeń z Androidem, niektóre programy lubią się same aktualizować. Dlatego też deweloperzy wpadli na nowy pomysł i teraz przez 14 dni sprawdzają nie każde połączenie, a aktywne przeszukiwanie Google Play. Dzięki temu twórcy programów mają mieć realny wgląd na ruch w internetowym sklepie związany z zainteresowanymi użytkownikami, a nie tylko samoaktualizującymi się aplikacjami.

Poniżej widoczny jest diagram z zeszłego miesiąca. Choć sposób naliczania lekko się różni, to i tak możemy zauważyć spadek urządzeń z systemem Donut (chyba najwyższy czas, prawda?) oraz wzrost Jelly Bean. Widać także znaczne różnice przy systemie 2.2, czyli Froyo. Całość pokazuje, że użytkownicy chętnie zmieniają system na nowszy.


A Wy z jakich wersji Androida korzystacie na swoim sprzęcie? Piszcie :)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona