Nowe smartfony Nokii jednak mogą mieć aparaty z soczewkami Carl Zeiss | Tabletowo.pl

Nowe smartfony Nokii jednak mogą mieć aparaty z soczewkami Carl Zeiss

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio podniósł się niemały raban, ponieważ na oficjalnym profilu Nokia Mobile (@nokiamobile) na Twitterze pojawiła się informacja, że firma (a de facto HMD Global) nie zamierza wykorzystywać w aparatach soczewek, sygnowanych przez Carl Zeiss. Tymczasem jednak okazuje się, że taka decyzja wcale nie zapadła i nic nie jest przesądzone.

Redaktorzy serwisu źródłowego otrzymali w ostatnim czasie sporo pytań od Czytelników odnośnie nowo zaprezentowanych urządzeń z logo Nokia na obudowie, jak również deklarowanej na oficjalnym profilu marki na Twitterze (@nokiamobile) rezygnacji ze stosowania soczewek Carl Zeiss. Dlatego też postanowili skontaktować się bezpośrednio z HMD Global, by spróbować uzyskać satysfakcjonujące odpowiedzi.

Finowie chętnie rozwiali wszystkie wątpliwości, a przy okazji całkowicie zaprzeczyli informacjom, jakie pojawiły się na oficjalnym profilu marki na Twitterze. Choć w sumie lepiej pasowałoby określenie „wyjaśnili”. Okazuje się bowiem, że chodziło o to, że aparatów z soczewkami Carl Zeiss nie dostały Nokia 6, Nokia 5 i Nokia 3, ale wcale nie jest powiedziane, że nie pojawią się one w nadchodzących smartfonach.

Jest to na pewno dobra informacja, choć z drugiej strony nie można się spodziewać, że wszystko będzie „po staremu”, jak choćby w Lumii 950 i 950 XL. Nokia, a później także i Microsoft wykorzystywali bowiem również technologię PureView. HMD Global nie może już tego zrobić, ponieważ cały czas prawa do niej pozostają w rękach koncernu z Redmond.

Źródło: Nokiapoweruser

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona