Nawet najsłabszy smartfon LG ma cztery aparaty – premiera modeli K61, K51S i K41S

Przyznam się bez bicia: stawiałem już krzyżyk na LG. Biję się jednak w pierś, bo nowe modele smartfonów są naprawdę ciekawe.

Czym mogłoby zaskoczyć LG? Zwykle człowiek zainteresowany technologiami mobilnymi kieruje swój wzrok ku smartfonom z najwyższej półki – wszak to one wyznaczają nowe standardy i przecierają szlak dla tańszych konstrukcji. Koreańczycy tym razem postanowili również w produktach z niższych półek zastosować rozwiązania znane z flagowców. Co ciekawe, nawet w przypadku typowo budżetowego modelu, wciąż mamy do czynienia z czterema aparatami głównymi. 

LG K61 jest naprawdę interesujący

W gruncie rzeczy każdy telefon z serii K wyposażony jest w tylny, poczwórny aparat, składający się z głównego aparatu o wysokiej rozdzielczości, obiektywu szerokokątnego, makro oraz czujnika głębi. W modelu K61 funkcję głównej kamery obejmuje moduł 48 Mpix. LG stosuje w tej matrycy technologię Pixel Binning, która łączy informacje z czterech pikseli w jeden.

LG K61

Przód urządzenia wypełnia 6,5-calowy wyświetlacz Full HD+ o proporcjach 19,5:9. Front smartfona wydaje się być bardziej estetyczny niż u poprzednich średniopółkowców LG, dzięki zmniejszeniu ramek. Przedni aparat został ukryty w otworze w ekranie.

To, co może cieszyć, to zastosowanie dźwięku DTS:X 3D Surround Sound (7.1), gniazdo słuchawkowe, slot na dwie karty SIM i wzmocniona obudowa, wpisująca się w standard MIL-STD-810G.

Reszta specyfikacji LG K61 obejmuje także:

 • ośmiordzeniowy procesor 2.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • 128 GB pamięci wewnętrznej
 • aparat główny:
  – 48 Mpix
  – 8 Mpix (superszerokokątny)
  – 2 Mpix (makro)
  – 5 Mpix (czujnik głębi)
 • aparat przedni 16 Mpix
 • Wi-Fi
 • Bluetooth 5.0
 • NFC
 • USB typu C
 • czytnik linii papilarnych
 • przycisk aktywujący Asystenta Google
 • wymiary: 164,5 x 77,5 x 8,4 mm

LG K51S i LG K41S

Pozostałe dwie propozycje LG to produkty mniej zaawansowane od modelu K61, ale wciąż zachowujące kilka ważnych atutów. Charakteryzują się mniejszą ilością pamięci operacyjnej oraz wewnętrznej i ekranami o niższej rozdzielczości. Różnice między nimi najłatwiej będzie wyłapać w tabelce:

Rodzaj komponentu/Model LG K51S LG K41S
Procesor 2.3 GHz 2.0 GHz
Ekran 6.5-calowy 20:9 HD+ FullVision Display 6.5-calowy 20:9 HD+ FullVision Display
Pamięć RAM 3 GB 3 GB
Pamieć wewnętrzna 64 GB 32 GB
Slot microSD tak, do 2 TB tak, do 2 TB
Aparat główny 32 Mpix + 5 Mpix (szerokokątny) + 2 Mpix (makro) + 2 Mpix (czujnik głębi) 13 Mpix + 5 Mpix (szerokokątny) + 2 Mpix (makro) + 2 Mpix (czujnik głębi)
Aparat przedni 13 Mpix 8 Mpix
Bateria 4000 mAh 4000 mAh
Łączność Wi-Fi/Bluetooth 5.0/NFC/USB Type-C Wi-Fi/Bluetooth 5.0/NFC/USB Type-C
Czytnik linii papilarnych tak tak
Gniazdo słuchawkowe tak tak
Inne AI CAM/DTS:X 3D Surround Sound/przycisk aktywujący Asystenta Google/Google Lens/MIL-STD 810G/dual SIM AI CAM/DTS:X 3D Surround Sound/przycisk aktywujący Asystenta Google/Google Lens/MIL-STD 810G/dual SIM
Wymiary 165,2 x 76,7 x 8,2 mm 165,7 x 76,4 x 8,2 mm

Fakt, że każdy – nawet najbardziej budżetowy model LG – wyposażono w cztery aparaty główne, może stać się osią kampanii reklamowej producenta. Konkurencja nie jest skłonna stosować takich chwytów. To może być naprawdę dobre rozdanie w wykonaniu LG.

Wszystko rozbije się o to, w jaki sposób powyższe smartfony zostaną wycenione. Jeśli firma nie zażąda sobie zbyt wielu złotówek za K61, K51S K41S, telefony te mogą okazać się naprawdę dobrymi propozycjami.

Smartfony z serii K będą dostępna od drugiego kwartału w obu Amerykach, a następnie na najważniejszych wybranych rynkach w Azji i Europie, również w Polsce. 

źródło: informacja prasowa