Nowe słuchawki od Xiaomi dla sportowców są odporne na pot

Xiaomi zaczyna przekształcać się z producenta smartfonów w producenta szerzej pojętej elektroniki. O ile telefony to nadal rdzeń sprzedaży, to logo firmy znajdziemy również na powerbankach i filtrach powietrza. Ostatnio Chińczycy pokazali nowe słuchawki Bluetooth – Mi Sports.

Słuchawki wyglądają schludnie i posiadają pętlę, którą zakładamy za ucho, dzięki której pchełki nie wypadną z niego podczas treningu. Są połączone ze sobą przewodem, także nawet jeśli przydarzyłby się scenariusz, w którym jedna ze słuchawek wypada z ucha, to nie gubimy jej automatycznie, co poprawia wrażenie bezpieczeństwa.

 

Słuchawki ważą 17.8 gramów i posiadają alumulator o pojemności 110 mAh, który ma zapewnić ciągłe odtwarzanie muzyki przez 7 godzin. Posiadają moduł Bluetooth 4.1 i można je sparować jednocześnie z dwoma urządzeniami.

odporne na zachlapania (norma IPX4), więc nieco potu i lekki deszcz nie powinny robić na nich wrażenia. Zakres temperatur, w których słuchawki mogą działać to -20°C do 70°C, i raczej wątpliwe jest, żeby komuś chciało się słuchać muzyki, kiedy wokół jest zimniej lub bardziej gorąco.

 

Mi Sports będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej. Słuchawki wyceniono na 149 juanów (22 dolary). Na razie nie ma informacji odnośnie sprzedaży tego akcesorium poza Chinami.

 

źródło: tech.firstpost.com, gizchina