Nowe rozdzielczości ekranów dla urządzeń od 6-7 cali z Windows Phone 8.1 GDR1 | Tabletowo.pl

Nowe rozdzielczości ekranów dla urządzeń od 6-7 cali z Windows Phone 8.1 GDR1

Dołącz do dyskusji 0

Ledwo ruszyła oficjalna aktualizacja telefonów do kolejnej wersji Windows Phone, a na horyzoncie już się czai paczka poprawek – GDR1. Ja sam na swojej Lumii nie mam jeszcze oficjalnego oprogramowania z Lumia Cyan, a okazuje się, że już nieco wiadomo na temat pierwszej paczki poprawek oraz usprawnień.

GDR 1 to przede wszystkim poprawki dotychczasowych funkcji, ale jest także kilka naprawdę ważnych aspektów, z punktu widzenia budowania nowych typów urządzeń działających pod kontrolą mobilnego OS-u Microsoftu. Osobiście widzę tutaj parcie ku płynnemu przejściu Windows Phone w stronę scalenia z Windows RT – systemu, który był pomostem między „małym mobilnym OS-em”, a „dużym”, sam będąc po prostu tym średnim, po środku.

GDR1_about

Aktualizacja GDR 1 będzie zawierać między innymi wsparcie dla nowych rozdzielczości dla urządzeń o 6 cali do 7 – WXGA 1280 x 800 oraz 768 – czyli w odrobinę innych proporcjach ekranów., będzie także dostępne skalowanie z WVGA i HD do Quad-HD. Ciekawostką ma być VoLTE (Voice over LTE), własne ekrany blokady producentów sprzętu i być może operatorów oraz nowe tryby Dual SIM. Wśród kluczowych zmian wymienia się także wsparcie dla układów ładowania w wysokim napięciu.

Dla Windows Phone 8.1 zapowiedziane zostały 3 kluczowe poprawki – o pierwszej z nich wiemy już naprawdę wiele. Oprócz wspomnianych wyżej informacji, prawdopodobnie znajdzie się w systemie także natywna obsługa folderów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona