Nowe powiadomienia LED w nadchodzących Samsungach | Tabletowo.pl

Nowe powiadomienia LED w nadchodzących Samsungach

Dołącz do dyskusji 0

Samsung opracował nową technologię powiadomień za pomocą diody LED. W planach koreańskiego producenta nowe smartfony będą świeciły na różne sposoby i na różne kolory – aby jeszcze lepiej powiadamiać nas o ważnych informacjach.

Samsung pracuje nad nowym systemem powiadomień za pomocą diody LED umieszczonej na tylnej obudowie smartfonu. System nazywa się Smart Glow i otacza pierścieniem obiektyw aparatu. Nie jest to więc dioda wykorzystywana jako flesz w smartfonie, ale zupełnie nowe światło.

Informacja o Smart Glow wyciekła wraz z dokumentacją przygotowywanego smartfonu Samsung Galaxy J2. System powiadomień będzie informował nas o takich wydarzeniach, jak nowa wiadomość, rozładowana bateria, połączenie telefoniczne, kończąca się pamięć w telefonie, itp. Każde z powiadomień może mieć własny kolor i oczywiście częstotliwość sygnału.

smart-glow-samsung

Smart Glow będzie również informował nas niebieskim podświetleniem, gdy aparat smartfonu wykryje twarz podczas robienia selfie. Ciekaw jestem, czy rozwiązanie zostanie wprowadzone we wszystkich nowych smartfonach Samsunga, czy też trafi tylko do wybranych urządzeń. No i – na ile jest to przydatna funkcja?

Prawdę mówiąc, migające światełka w smartfonach raczej kojarzą mi się z niepotrzebnym gadżeciarstwem niż przydatnymi rozwiązaniami. A Wy korzystacie z tego typu powiadomień?

Źródło: SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Rozpoczynamy testy Ulefone Vienna

Propozycja o świetnym stosunku ceny do możliwości za 849 złotych

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona