Nowe Lumie z W10M już wkrótce będzie można wybudzić podwójnym tapnięciem

Już po krótkim kontakcie z funkcją Double Tap To Wake Up większość użytkowników nie wyobraża sobie bez niej życia w kontekście korzystania ze smartfona. Jednak nowe Lumie z Windows 10 „wykastrowano” z niej, co spotkało się z niebyt przychylnymi opiniami, skierowanymi w stronę Microsoftu. Ten jednak postanowił odpowiedzieć na zarzuty i zapowiedział przywrócenie możliwości wybudzania urządzenia podwójnym tapnięciem.

Funkcja ta była dostępna na smartfonach, pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.1. Nie wiedzieć więc czemu, „zniknęła” wraz z pojawieniem się Windows 10 Mobile. Ale – co ciekawe – użytkownicy, którzy zaktualizowali swoje urządzenia do nowej wersji „okienek” wciąż powinni mieć możliwość z niej korzystać. Takiej szansy nie mają jednak ci, którzy kupili Lumię z preinstalowanym W10M.

Jak wspomniałem wcześniej, wiele osób „żaliło” się z tego powodu. Build o numerze 14295.1000 wprowadził opcję wygaszania ekranu podwójnym tapnięciem, ale – nie wiedzieć czemu – nie ma już odwrotnej możliwości (tj. wybudzania wyświetlacza takim samym gestem). Microsoft odpowiedział więc, że jest świadomy tego braku i już pracuje nad dodaniem Double Tap To Wake Up, ale tylko – co nieco zaskakujące – dla smartfonów, które wspierają tę funkcję.

Microsoft Windows 10 Mobile Double Tap To Wake Up Lumia

W tym momencie pojawia się pytanie, o które konkretnie chodzi. Wszakże na rynku zadebiutowały cztery modele z preinstalowanym Windows 10 Mobile: Lumia 950, Lumia 950 XL, Lumia 550 oraz Lumia 650. Możemy mieć tylko nadzieję, że jest to zwykłe uogólnienie i możliwość wybudzania ekranu podwójnym tapnięciem zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom ww. smartfonów.

Źródło: Neowin przez MSPoweruser