Nowe Gear S3: Classic dla lubiących klasykę i Frontier dla bardziej wymagających

Światło dzienne ujrzały właśnie najnowsze smartwatche Samsunga: Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier. Pierwszy skierowany jest do fanów klasyki, natomiast drugi już do bardziej wymagających użytkowników i fanów sportów ekstremalnych.

Gear S3 Classic bardzo przypomina klasyczny zegarek: kopertę wykonano ze stali nierdzewnej, a na prawym boku umieszczono dwa okrągłe i gładkie przyciski. Oczywiście jest i obrotowa tarcza, jak w Gear S2. Gear S3 Frontier kojarzy się natomiast z urządzeniami typu rugged. Koperta i obrotowa tarcza są w jego przypadku już czarne. Przyciski z boku są natomiast płaskie i bardziej „schowane”. Dodatkowo pokryte są fakturą.

Oba zegarki mają kopertę o przekątnej 46 mm – są więc dość spore. Ciekawe, jak zareagują na to kobiety – nie przewidziano bowiem dla nich mniejszej wersji. Oba urządzenia są również cięższe. Gear S3 Classic waży 57 gramów, natomiast Gear S3 Frontier 62 gramy. W przypadku Gear S2 było to 47 gramów, zaś w Gear S2 Classic 42 gramy. Zwiększyła się też grubość z 11,4 mm do 12,9 mm.

Model Gear S3 Classic Gear S3 Frontier Gear S2 Gear S2 Classic
Wymiary 46x49x12,9 mm 46x49x12,9 mm 42,3×49,8×11,4 mm 39,9×43,6×11,4 mm
Waga 57 gramów 62 gramy 47 gramów 42 gramy
Rozmiar paska 22 mm 22 mm 20 mm 20 mm

W Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier zastosowano okrągły ekran Super AMOLED o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli wraz z funkcją Always On Display (wyświetlanie nawet do 16 milionów kolorów). Kopertę chroni dedykowane do wearables szkło Gorilla Glass SR+.

https://youtu.be/aY3Xy-pXVSY

Sercem Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier jest dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, wspierany przez 768MB pamięci operacyjnej. Z kolei na pliki użytkownika zarezerwowano 4GB, które można przeznaczyć na przykład na pliki muzyczne. Oba smartwatche mają wbudowany głośnik, więc można ją z nich odtwarzać.

Jeśli chodzi o łączność, to tutaj widać jedną, ogromną różnicę pomiędzy Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier. Oba obsługują Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n i GPS z A-GPS oraz płatności poprzez NFC i MST, ale już LTE z możliwością wykonywania i odbierania połączeń bezpośrednio z zegarka bez konieczności parowania ze smartfonem ma tylko ten drugi.

Gear S3 LTE
Gear S3 Frontier

Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier spełniają normę IP68, więc są pyło- i wodoszczelnie. Jednak Frontier spełnia dodatkowo normę militarną, więc jest praktycznie nie do zdarcia. Docenią to osoby, które uprawiają sporty ekstremalne lub pracują w bardzo trudnych warunkach.

Samsung podczas konferencji pochwalił się również, że Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier będą pracować na pojedynczym ładowaniu trzy, a nawet cztery dni. Mocne słowa, zwłaszcza, że – jak zawsze – mowa tu o testach w warunkach kontrolowanych. Ciekawe, jak akumulator o pojemności 380 mAh poradzi sobie w praktyce. Ładowanie odbywa się bezprzewodowo (WPC).

Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen 2.3.2. Ciekawostką jest również funkcja SOS: trzykrotne wciśnięcie odpowiedniego klawisza skutkuje wywołaniem połączenia do przypisanej osoby. Można też jej przesłać naszą lokalizację.

Samsung Gear S2 Samsung Gear S2 Classic Samsung Gear S3 Classic Samsung Gear S3 Frontier porównanie

Ceny Samsung Gear S3 Classic i Samsung Gear S3 Frontier nie są jeszcze znane, ale mówi się, że będą one zaczynać się od 399 euro.

Aktualizacja:

Samsung Gear S3 Classic ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 299 dolarów.

Źródło: własne, SamMobile