Nowe Gear S3: Classic dla lubiących klasykę i Frontier dla bardziej wymagających - Tabletowo.pl

Nowe Gear S3: Classic dla lubiących klasykę i Frontier dla bardziej wymagających

Dołącz do dyskusji 0

Światło dzienne ujrzały właśnie najnowsze smartwatche Samsunga: Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier. Pierwszy skierowany jest do fanów klasyki, natomiast drugi już do bardziej wymagających użytkowników i fanów sportów ekstremalnych.

Gear S3 Classic bardzo przypomina klasyczny zegarek: kopertę wykonano ze stali nierdzewnej, a na prawym boku umieszczono dwa okrągłe i gładkie przyciski. Oczywiście jest i obrotowa tarcza, jak w Gear S2. Gear S3 Frontier kojarzy się natomiast z urządzeniami typu rugged. Koperta i obrotowa tarcza są w jego przypadku już czarne. Przyciski z boku są natomiast płaskie i bardziej „schowane”. Dodatkowo pokryte są fakturą.

Oba zegarki mają kopertę o przekątnej 46 mm – są więc dość spore. Ciekawe, jak zareagują na to kobiety – nie przewidziano bowiem dla nich mniejszej wersji. Oba urządzenia są również cięższe. Gear S3 Classic waży 57 gramów, natomiast Gear S3 Frontier 62 gramy. W przypadku Gear S2 było to 47 gramów, zaś w Gear S2 Classic 42 gramy. Zwiększyła się też grubość z 11,4 mm do 12,9 mm.

ModelGear S3 ClassicGear S3 FrontierGear S2Gear S2 Classic
Wymiary46x49x12,9 mm46x49x12,9 mm42,3×49,8×11,4 mm39,9×43,6×11,4 mm
Waga57 gramów62 gramy47 gramów42 gramy
Rozmiar paska22 mm22 mm20 mm20 mm

W Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier zastosowano okrągły ekran Super AMOLED o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli wraz z funkcją Always On Display (wyświetlanie nawet do 16 milionów kolorów). Kopertę chroni dedykowane do wearables szkło Gorilla Glass SR+.

Sercem Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier jest dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, wspierany przez 768MB pamięci operacyjnej. Z kolei na pliki użytkownika zarezerwowano 4GB, które można przeznaczyć na przykład na pliki muzyczne. Oba smartwatche mają wbudowany głośnik, więc można ją z nich odtwarzać.

Jeśli chodzi o łączność, to tutaj widać jedną, ogromną różnicę pomiędzy Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier. Oba obsługują Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n i GPS z A-GPS oraz płatności poprzez NFC i MST, ale już LTE z możliwością wykonywania i odbierania połączeń bezpośrednio z zegarka bez konieczności parowania ze smartfonem ma tylko ten drugi.

Tabletowo.pl Nowe Gear S3: Classic dla lubiących klasykę i Frontier dla bardziej wymagających IFA 2016 Nowości Samsung Tizen Wearable

Gear S3 Frontier

Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier spełniają normę IP68, więc są pyło- i wodoszczelnie. Jednak Frontier spełnia dodatkowo normę militarną, więc jest praktycznie nie do zdarcia. Docenią to osoby, które uprawiają sporty ekstremalne lub pracują w bardzo trudnych warunkach.

Samsung podczas konferencji pochwalił się również, że Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier będą pracować na pojedynczym ładowaniu trzy, a nawet cztery dni. Mocne słowa, zwłaszcza, że – jak zawsze – mowa tu o testach w warunkach kontrolowanych. Ciekawe, jak akumulator o pojemności 380 mAh poradzi sobie w praktyce. Ładowanie odbywa się bezprzewodowo (WPC).

Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen 2.3.2. Ciekawostką jest również funkcja SOS: trzykrotne wciśnięcie odpowiedniego klawisza skutkuje wywołaniem połączenia do przypisanej osoby. Można też jej przesłać naszą lokalizację.

Tabletowo.pl Nowe Gear S3: Classic dla lubiących klasykę i Frontier dla bardziej wymagających IFA 2016 Nowości Samsung Tizen Wearable

Ceny Samsung Gear S3 Classic i Samsung Gear S3 Frontier nie są jeszcze znane, ale mówi się, że będą one zaczynać się od 399 euro.

Aktualizacja:

Samsung Gear S3 Classic ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 299 dolarów.

Źródło: własne, SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona