Nowe flagowe Lumie sprzedają się bardzo źle… | Tabletowo.pl

Nowe flagowe Lumie sprzedają się bardzo źle…

Dołącz do dyskusji 0

Sytuacja Microsoftu na rynku mobilnym, jaka jest, każdy wie. Często firma próbuje zwiększyć sprzedaż swoich produktów poprzez organizowanie licznych promocji. Tym razem pobili oni wszystko i wszystkich… Sprawdźcie, co dla potencjalnych klientów przygotował gigant z Redmond.


Kiedy smartfony z mobilnymi okienkami, takie jak Lumia 730 czy Lumia 830, wchodziły na rynek, mogliśmy skorzystać z bardzo dobrych promocji przygotowanych przez MS. Dzięki nim, mogliśmy dostać całkowicie za darmo robota Sphero 2.0 czy otrzymać kilka stówek zwrotu za zakup nowego telefonu.

Przy rynkowym debiucie najnowszych flagowych telefonów z serii Lumia (950 i 950XL) mogliśmy otrzymać za darmo stację dokującą, pozwalającą używać naszego telefonu jako prostego komputera. De facto gratis dostawaliśmy zestaw wart około 400 zł. To wydawało się naprawdę dobrą okazją…

Klienci mieszkający w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych mogą od niedawna skorzystać z promocji w stylu „kup dwa, zapłać za jeden”. Gigant z Redmond postanowił, że przyciągnie klientów oferując przy zakupie Lumi 950 XL jej mniejszą siostrę zupełnie za darmo. Reasumując, za kwotę oscylującą w okolicach 2500 zł dostajemy dwa flagowe smartfony spod szyldu MS.

Promocja ta pokazuje jasno, jak zła jest sytuacja amerykańskiego giganta na rynku mobilnym. W pierwszym kwartale 2016 roku producent sprzedał tylko 2,3 mln słuchawek. Jest to wynik bardzo słaby, więc dział marketingowy robi wszystko, co może, aby podnieść sprzedaż swojego produktu. Z perspektywy klienta jest to bardzo dobra oferta, ponieważ dostajemy bardzo dobrze wyposażone urządzenia, za równowartość około 1250 zł. Z drugiej strony medalu mamy firmę, która chwyta się przysłowiowej brzytwy. Być może obserwujemy właśnie schyłek mobilnych okienek…

Źródło: wpworld.pl, ms store,

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona