Meizu MX5

Nowe flagowce Meizu i Honor zaoferują szybkie ładowanie baterii

Standard szybkiego ładowania możemy spotkać w wielu smartfonach. W końcu producenci chcą jakoś zrekompensować zazwyczaj krótki czas pracy i stosują też taki dodatek, który sprawdza się znakomicie. Wiemy już, że podobne rozwiązania dwóch nowych high-endach z Państwa Środka – Meizu MX5 oraz Honor 7.

Oba flagowce poznamy już 30 czerwca. Zacznę jednak od nowości Meizu – MX5 będzie cechował się świetnymi parametrami i metalową obudową. W dodatku podładowanie go do 25% i 60% zajmie, odpowiednio, 10 oraz 40 minut. Moim zdaniem świetny rezultat, chociaż liczę, że bateria 3150 mAh pozwoli na długi czas pracy. Na pewno pomoże w tym ekran 5,5″ o rozsądnej rozdzielczości Full HD, a także energooszczędny Mediatek MT6795T. Jednak największą zaletą tego high-enda będzie cena – 290 dolarów.

Równie ciekawie zapowiada się nowy Honor, tym razem oznaczony cyfrą 7. Ostatnia zapowiedź producenta pokazuje, że jego nadchodzący smartfon będzie mógł szybko naładować swoje ogniwo o pojemności 3280 mAh. Co ciekawsze, urządzenie ma być dostępne w dwóch wariantach – podstawowej z 3 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej oraz „premium” – z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej Na szczęście pozostałe elementy techniczne będą identyczne: Kirin 935, 5 calowy ekran Full HD, aparat 13 Mpix. Podobno tańsza wersja będzie kosztować 1999 juanów (ok. 1200 złotych).

Honor 7

Ostatni dzień czerwca zapowiada się świetnie. Możemy być pewni, że poznamy dwa bardzo dobre urządzenie z wyższej półki, które powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. W dodatku oba flagowce będą się szybko ładowały – zobaczymy, kiedy takie rozwiązanie trafi do dużo tańszych modeli.

źródło: Gizmochina (1), (2)