Nowe EmotionUI 5.0 od Huawei ma być prostsze w użytkowaniu

Prawie każdy producent smartfonów stosuje jakąś własną wersję nakładki systemowej na Androida w swoich urządzeniach. HTC ma swoje Sense, Xiaomi instaluje u siebie MIUI, a smartfony Huawei działają na EmotionUI. Ta ostatnia nakładka sporo różni się od czystego Androida, a szykują się jeszcze poważniejsze zmiany.

Reklama

W trzecim kwartale 2016 roku mamy ujrzeć nową wersję nakładki od Huawei, oznaczoną numerkiem 5.0. Ma być ona dużo prostsza i bliższa czystemu Androidowi, w porównaniu do obecnej (więcej o możliwościach EMUI możecie przeczytać na przykład w recenzji Huawei P9). Niekoniecznie musi to oznaczać, że zostanie pozbawiona wszystkich dodatkowych funkcji, które wielu użytkowników sobie ceni – najpewniej będą one nadal istnieć, ale mogą zmienić formę, czy „lokalizację”.

Li Changzu, dyrektor działu mobilnego Huawei, zdradził, że użytkownicy nadal będą mogli korzystać z mnogości opcji dodatkowych i możliwości dostosowania ogólnego interfejsu urządzenia do swoich potrzeb, ale sporo rzeczy zostanie usprawnionych. Firma chce, żeby dostęp do pewnych opcji był łatwiejszy i żeby nakładka była bardziej przyjazna dla nowego użytkownika. Aktualna wersja EmotionUI jest odbierana przez niektórych jako niepotrzebnie zawiłe i mało intuicyjne narzędzie, czego Changzhu jest świadomy – stąd decyzja o tym, że nowsza odsłona popularnego systemu ma być łatwiejsza w obsłudze. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów.

Być może nowe EmotionUI zostanie zaprezentowane podczas wrześniowej konferencji IFA w Berlinie. Odpowiadałoby to zresztą terminowi „trzeci kwartał roku”.

Używacie smartfonu Huawei? Czy jest coś, co zmienilibyście w interfejsie swojego urządzenia, a może EmotionUI absolutnie Wam pasuje?

 

źródło: androidheadlines.com