Nowe aplikacje od Steam już w drodze. Korzystanie z zasobów serwisu będzie wygodniejsze 18

Nowe aplikacje od Steam już w drodze. Korzystanie z zasobów serwisu będzie wygodniejsze

Steam to jeden z najpopularniejszych serwisów oferujących nam dostęp do setek znanych i lubianych gier komputerowych. Na całym świecie korzystają z jego usług ogromne rzesze użytkowników. Nic więc dziwnego, że włodarze serwisu chcą go nieustannie rozwijać. W ramach takich działań już wkrótce udostępnią nam nowe aplikacje, które pozwolą na wygodniejsze korzystanie z zasobów Steam na pokładzie urządzeń mobilnych.

Pierwsza nowość nosi nazwę Steam Link. Docenią ją gracze, którzy nie zawsze mają ochotę na spędzanie długich godzin przed ekranem komputera. Dzięki niej bowiem rozgrywka streamowana będzie na pokład urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemów od Google czy Apple. Oczywiście aby takie działanie było możliwe, musi zostać spełniony pewnien warunek. Jest nim konieczność połączenia naszych urządzeń z siecią 5GHz.

Aplikacja będzie miała swoją premierę jeszcze w tym miesiącu – 21 maja – i nie mogę się doczekać by ją wypróbować. Sam jestem zapalonym graczem ale po ciężkim dniu nie zawsze pojawia się u mnie ochota na spędzanie czasu w niewygodnej pozycji przed komputerem. Dzięki Steam Link będę mógł spocząć wygodnie na kanapie i nadal cieszyć się moimi ulubionymi produkcjami. Warto w tym miejscu wspomnieć, że aplikacja ma być kompatybilna z popularnymi kontrolerami dedykowanymi urządzeniom mobilnym, takimi jak chociażby Steam Controller, co sprawi że sterowanie w czasie rozgrywki nie powinno przysporzyć nam problemów.

Nowe aplikacje od Steam już w drodze. Korzystanie z zasobów serwisu będzie wygodniejsze 19

Nieco później pojawić się ma kolejna nowość, czyli Steam Video. Pozwoli ona na przeglądanie materiałów wideo zgromadzonych w serwisie Steam. Wśród wielu propozycji w bazie od Valve znajdziemy chociażby tak kultowy dla niektórych tytuł, jak Kung Fury. Jeśli jednak poszukujecie czegoś ambitniejszego, to nie musicie się martwić – za pośrednictwem aplikacji Steam Video każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Co ciekawe, możliwe będzie pobieranie wideo na nasze urządzenia w celu obejrzenia ich w momencie, w którym będziemy pozostawać offline (podobną usługę oferują serwisy YouTube Red oraz Netflix). Steam Video zadebiutować ma latem.

Najprawdopodobniej obydwie aplikacje od Steam dostępne będą zupełnie za darmo. Aby zyskać jednak pewność w tej kwestii musimy poczekać do momentu ich oficjalnego debiutu. Osobiście nie mogę się doczekać ich premiery. A czy Wy zamierzacie korzystać z nowych aplikacji od Valve?

Źródło: The Verge