Nowa wersja głośnika Echo może pojawić się wraz z inteligentną mikrofalówką od Amazonu | Tabletowo.pl

Nowa wersja głośnika Echo może pojawić się wraz z inteligentną mikrofalówką od Amazonu

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy Amazon zaprezentował nam swój pierwszy inteligentny głośnik, miała to być rewolucja w kontakcie z inteligentnymi urządzeniami w domu. Czy teraz powinniśmy się spodziewać się kolejnej premiery?

Powiedzmy sobie szczerze: inteligentne głośniki nie wpisały się w gust polskich użytkowników. Oczywiście podstawowym powodem jest to, że żaden z nich nie potrafi się z nami porozumieć w naszym ojczystym języku. Mimo wszystko sądzę, że warto trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, jakie funkcjonalności pojawiają się w nowych generacjach takiego sprzętu. Musimy liczyć na to, że któryś z producentów kiedyś w końcu zauważy potencjał na naszym rynku. Wróćmy jednak do Echo.

W poniedziałek CNBC poinformowało, że do końca 2018 roku Amazon zamierza wypuścić do ośmiu nowych urządzeń pracujących z asystentem głosowym Alexa. Wśród nich ma znaleźć się nawet… mikrofalówka. Nie ma jednak pewności, czy sprzęt ten będzie wyposażony w asystenta, a może być tylko przez niego obsługiwany.

Echo dot fot. Amazon

Aktualnie najlepiej sprzedającym się sprzętem z Alexą na pokładzie jest Echo Dot, czyli mały głośnik inteligentny w plastikowej obudowie kosztujący około 50$. Jego bezpośrednim konkurentem jest Google Home mini. Co ciekawe, rok temu pełnowymiarowe Echo zmieniło swój wygląd wobec pierwszej generacji. Amazon zastąpił plastik na rzecz materiału podobnego do tkaniny. Jest duża szansa, że producent postanowi taką samą zmianę zastosować dla mniejszej wersji Echo.

Echo Show fot.TheVerge

Jeśli chodzi o inne propozycje, jakimi może nas zaskoczyć Amazon, to są szanse na odświeżenie Echo Show – urządzenia, które podczas preorderów budziło ogromne zainteresowanie technologicznego świata. Zapał niestety opadł, a sprzęt nie zagościł masowo w domach użytkowników. Podczas premiery był to najdroższy sprzęt wśród urządzeń z Alexą na pokładzie. Dodatkowo spór z Google ograniczał początkowo kilka funkcjonalności. Istnieje więc szansa, że Amazon podejmie kolejną próbę dotarcia z Echo Show do serc użytkowników. Szczególnie, że w ostatnim czasie w tym segmencie pojawiły się nowości takie jak Lenovo Smart Display wyposażone w Google Assistant.

Źródło: cnet.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona