Nowa wersja Opery na Androida dodaje wsparcie dla WebRTC - Tabletowo.pl

Nowa wersja Opery na Androida dodaje wsparcie dla WebRTC

Tabletowo.pl Nowa wersja Opery na Androida dodaje wsparcie dla WebRTC Aplikacje Ciekawostki Nowości

Jak wiele można Androidowi zarzucić, tak na pewno nie można powiedzieć, że na system ten nie ma dostępnych wielu przeglądarek internetowych. Chrome od Google, Firefox od Mozilli, Next Browser od Go Team, czy Opera od… Opera Software – wszystkie te programy mają swoich fanów, a i tak jest to tylko część przeglądarek jakie zostały napisane na zielony system. Ostatnia przeze mnie wymieniona właśnie uzyskała aktualizację. Nowa Opera wprowadza kilka interesujących zmian.

Chyba najciekawszą zmianą w nowej Operze oznaczonej numerkiem 20.0.1396.72047 jest dodanie wsparcia dla technologii HTML5 WebRTC, która odpowiada za możliwość prowadzenia rozmów wideo w obrębie samej przeglądarki, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych komunikatorów. Aktualizacja przynosi też obsługę API dla wibracji w HTML5, przeportowany kod WebKit z Chromium 33, poprawiony menedżer pobierania oraz usprawnioną wyszukiwarkę. W nowej Operze znajdziemy także opcje zmiany wyglądu oraz poprawki stabilności.

Jeżeli chcecie wypróbować produkt Opera Software, to wiedzcie, że znajdziecie aplikację w Sklepie Google Play tutaj.

Dajcie znać jak podobają się Wam usprawnienia wprowadzone w aktualizacji. Jesteście zadowoleni?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona