Nowa wersja Android Wear ze zmianami, na które długo czekaliśmy - Tabletowo.pl

Nowa wersja Android Wear ze zmianami, na które długo czekaliśmy

Dołącz do dyskusji 0

Korzystacie z inteligentnych zegarków? Ci z Was, którzy mają z nimi styczność wiedzą, że z niektórych można rozmawiać jak przez telefon. Ale nie za pośrednictwem sprzętu pracującego pod kontrolą Android Wear. Dzięki najnowszej aktualizacji, która właśnie została ogłoszona przez Google, wreszcie stanie się to możliwe. A to tylko jedna ze zmian, które w najbliższym czasie znajdą się w nowej wersji zegarkowego Androida.

Zacznijmy od możliwości wykorzystywania wbudowanego w zegarki mikrofonu. Dotychczas mikrofon służył wyłącznie do sterowania zegarkiem za pomocą głosu, dzięki Google Now. Zapowiedziana aktualizacja pozwoli nam na dużo więcej. Za pomocą smartwatcha będziemy mogli wysyłać wiadomości głosowe w takich aplikacjach, jak Google Hangouts, Nextplus, Telegram, Viber, WeChat i WhatsApp (np. „OK Google, Send a WhatsApp message to Nathan: I’ll be right there”. Messenger nie znajduje się na liście wspieranych programów, ale wydaje mi się, że to wyłącznie kwestia czasu.

Nowa wersja Android Wear będzie obsługiwała również rozmowy wideo przez aplikację Glide – oczywiście wyłącznie na zegarkach wyposażonych w głośnik. W tym momencie jest to Huawei Watch i Asus Zenwatch 2.

Rozbudowane zostaną również gesty, które będą pozwalały na otworzenie powiadomień, powrót do ekranu domowego oraz przechodzenie do listy aplikacji.

Wszystkie zapowiedziane dziś zmiany mają spowodować zminimalizowanie potrzeby sięgania po telefon, z którym ów zegarek jest połączony. Nie wiem jak Wam, ale mi bardzo podoba się taki kierunek rozwoju Android Wear i z niecierpliwością czekam na kolejne nowości, które w najbliższym czasie zaserwuje nam Google. Bo że to zrobi – nie ma żadnych wątpliwości.

Kiedy zostanie wypuszczona aktulizacja? Niestety, wiemy jedynie, że „w ciągu następnych kilku tygodni”.

źródło: androidauthority, officialandroid

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona