Nowa Toshiba REGZA AT501 – mocna, ale… droga

Reklama

Na twarzach fanów marki Toshiba pojawi się zapewne szeroki uśmiech na wieść o zapowiedziach jakie płyną z Japonii, o wprowadzeniu do sprzedaży nowego tabletu z serii Regza, następcy modelu AT500, również 10,1-calowym – AT501.

Od prawie roku firma Toshiba milczała na temat dalszego rozwoju serii Regza, a za sprawą znacznego ograniczenia rynku, na którym tablety te były sprzedawane nie stały się one zbyt popularne w Europie. Kilka dni po tym jak pojawiły się aktualizacje dla systemu Android do wersji 4.1.1 Jelly Bean dla modeli AT500 i AT570, możemy przyjrzeć się nowej propozycji Toshiby.

Regza AT501 nieznacznie różni się z zewnątrz od swojego poprzednika. W specyfikacji od razu rzuca się w oczy zastąpienie tylnej, 5-megapikselowej kamery słabszą, o rozdzielczości 3 Mpx. Troszkę szkoda.

Tablet wyposażono w 4-rdzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, 1GB pamięci ram, a także 10,1-calowy ekran pojemnościowy IPS o rozdzielczości 1280 x 800 px, oczywiście z funkcją Multi-touch. Pamięć wbudowana ma zmieścić 16GB danych, z możliwością rozszerzenia jej poprzez pamięć flash microSD. Możliwość łączności z sieciami bezprzewodowymi zapewnia moduł Wi-Fi. Na obudowie znajdziemy również port Micro USB oraz gniazdo Micro HDMI.

Sprzęt ma pracować w oparciu o Androida 4.1 Jelly Bean. Producent zapewnia, że akumulator umożliwi ciągłość pracy bez ładowania do 10 godzin, przy tym urządzenie waży ponad 600 gram.

Tablet z pewnością byłby dobrym uzupełnieniem dla posiadaczy telewizorów Toshiba Regza, z którymi jest w pełni kompatybilny. Jednakże w oparciu o podaną specyfikację, która łudząco przypomina tę z modelu MeMo Pad Smart 10 Asusa, w mojej ocenie cena tabletu Toshiby dyskwalifikuje go na starcie, wynosi ona bowiem 425 dolarów, podczas gdy Asus wycenił Smarta na niespełna 300 dolarów.

Wciąż nie wiadomo niestety, czy najnowszy tablet z serii Regza dostanie zielone światło na sprzedaż poza rynkiem Japońskim.

Źródło