fot. Tabletowo

Portfolio Samsunga wzbogaci się o nową serię – Galaxy F. Będzie wyżej pozycjonowana niż Galaxy S i Galaxy Note

W przyszłym roku w portfolio Samsunga zajdą duże zmiany: do lamusa odesłane zostaną serie Galaxy J, Galaxy C i Galaxy On, a ich miejsce zajmą linie Galaxy P i Galaxy R. Właśnie jednak okazuje się, że do oferty dołączy również rodzina Galaxy F, która ma być pozycjonowana jeszcze wyżej niż flagowe Galaxy S i Galaxy Note.

Co ciekawe, już w 2013 roku, czyli pięć lat temu mówiło się, że Samsung wprowadzi na rynek model Galaxy F. Ostatecznie tak się jednak nie stało, lecz wygląda na to, że Koreańczycy wcale nie zrezygnowali z tego pomysłu, aczkolwiek z jego wcieleniem w życie czekali naprawdę długo.

Reklama

Dobrze zorientowany w planach wydawniczych Samsunga leakster, @MMDDJ_, podzielił się z nami informacją, że wkrótce ofertę Samsunga wzbogaci linia Galaxy F. W odpowiedzi na pytanie jednego z obserwujących doprecyzował też, że ma to być najwyżej pozycjonowana seria w portfolio Koreańczyków, jeszcze wyżej niż flagowe rodziny Galaxy S i Galaxy Note.

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie jest niemal pewne, że protoplastą linii Galaxy F będzie składany smartfon Samsunga. Litera „F” z pewnością nie została wybrana przypadkowo, bowiem może ona stanowić skrót od słów Future (przyszłość), Foldable (składany), Flexible (elastyczny) czy Fabulous (fantastyczny, rewelacyjny). Wszystko więc składałoby się (hehe) w logiczną całość.

Oczywiście na razie są to tylko przypuszczenia, lecz opisany przeze mnie scenariusz mimo wszystko (a przynajmniej moim zdaniem) wydaje się bardzo prawdopodobny. Zobaczymy jednak, czy seria Galaxy F będzie miała tylko jednego przedstawiciela, czy w przyszłości doczeka się on lepiej wyposażonych i bardziej dopracowanych, młodszych braci. O tym zapewne zadecyduje już rynek i jego reakcja na pierwszy składany smartfon.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S9+ (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @MMDDJ_