Nokia logo
Nokia logo

Nowa Nokia X zadebiutuje w następny piątek, 27 kwietnia 2018 roku

Strategia HMD Global, mająca na celu przywrócenie dawnej świetności marki Nokia, opiera się na dwóch głównych filarach. Pierwszy to wprowadzanie na rynek zupełnie nowych modeli, drugi natomiast to odświeżanie starszych, które już kiedyś były dostępne w sprzedaży. Firma zapowiedziała właśnie, że 27 kwietnia 2018 roku zadebiutuje nowa Nokia X.

Smartfony z serii Nokia X dla mnie osobiście były dość osobliwymi tworami, gdyż pracowały pod kontrolą zmodyfikowanego Androida, w dodatku z nakładką, imitującą interfejs Windows Phone. Nokia podczas targów MWC 2014 zaprezentowała w sumie trzy modele: Nokia X, Nokia X+ i Nokia XL. Pierwsze dwa miały 4-calowy ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli i dwurdzeniowy procesor procesor Qualcomm Snapdragon 8225 1,0 GHz oraz – odpowiednio – 512 MB i 768 MB RAM. Ostatni od Nokii X+ różnił się natomiast tylko wielkością wyświetlacza (5 cali).

Seria Nokia X nie odniosła oszałamiającego, komercyjnego sukcesu – osobiście znam tylko jedną osobę, która miała model z tej linii. Zresztą, w tamtym okresie producent skupiony był głównie na smartfonach z Windows Phone (do tego Microsoft zaraz miał przejąć tę działkę) i urządzeniach z linii Asha. Koniec końców rodzina Nokia X dość szybko odeszła w zapomnienie.

Wkrótce jednak HMD Global może przywrócić ją do żywych i zatroszczyć się o sprzedażowy sukces. W Chinach pojawiła się bowiem zapowiedź premiery smartfona Nokia X – urządzenie ma zadebiutować już 27 kwietnia 2018 roku. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to flagowiec, ani nawet high-end, tylko model ze średniej lub niższej półki, bowiem dopiero co pokazano high-endową Nokię 8 Sirocco. Wypuszczenie kolejnego „tytana” tak szybko byłoby całkowicie bez sensu.

Jako że do 27 kwietnia pozostało jeszcze – a w sumie to nawet aż – 11 dni, to niewykluczone, że jeszcze przed premierą Nokii X dowiemy się na jej temat czegoś więcej. I o ile osobiście jakoś nieszczególnie mi się do tej pory podobał pomysł odświeżania starych modeli, tak w tym przypadku jestem szczerze zainteresowany, jak będzie wyglądała i co zaoferuje nowa Nokia X. Macie jakieś pomysły?

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2014/03/25/finska-legenda-w-swiecie-linuksa-jak-to-upadl-mit-przeciwnika-androida/

Źródło: ITHome przez GSMArena