ROKiT (fot. ROKiT)

Na razie nikt nie zna ROKiT, ale o tym producencie wkrótce może zrobić się głośno

Prawdopodobnie mało kto z Was słyszał o firmie ROKiT, jednak ostatnio zrobiło się o niej głośno za sprawą faktu, że została ona sponsorem zespołu Williams F1, z którym związany jest Robert Kubica. Co ciekawe, zamierza ona wejść na rynek telefonów i smartfonów – współpraca z Formułą 1 może tylko przysporzyć jej popularności.

ROKiT ma już stronę poświęconą tym urządzeniom, lecz nie dowiadujemy się z niej właściwie niczego, oprócz tego, że pierwszymi telefonami i smartfonami w ofercie są ROKiT ONE, F-ONE, IO Light, IO 3D oraz IO 3D Pro. Więcej jednak można odkryć, przekopując się przez komunikaty w biurze prasowym marki.

Reklama
ROKiT ONE, F-ONE, IO Light, IO 3D oraz IO 3D Pro (fot. ROKiT)

Urządzenia ROKiT mają być dostępne w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach, Japonii i… Polsce. Klasyczne telefony zaoferują m.in. Bluetooth, radio FM, odtwarzacz MP3 i Dual SIM, a także obsługę WiFi Calling, WhatsAppa i Facebooka. Ich sugerowane ceny zaczynają się od 34,99 dolarów.

ROKiT IO Light wyposażono natomiast m.in. w moduł 3G i system Android 8.1 Oreo Go Edition, a jego cenę ustalono na 59,99 dolarów. Co więcej, za te pieniądze użytkownik otrzyma również zestaw usług ROK Life, w skład których wchodzą na przykład bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej przez rok oraz zniżka na leki i połączenia międzynarodowe.

Cechą wyróżniającą ROKiT IO 3D i ROKiT IO 3D Pro ma być z kolei możliwość wyświetlania treści w 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Co więcej, w przyszłości producent przygotuje paczki z trójwymiarowymi treściami dla tych modeli. Sam wyświetlacz ma przekątną 6 cali, proporcje 16:9 i rozdzielczość Full HD 1920×1080 pikseli. Smartfony oferują także 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

ROKiT IO Pro 3D (fot. ROKiT)

Cenę ROKiT IO 3D ustalono na 139,99 funtów, natomiast ROKiT IO Pro 3D na 249 funtów. Użytkownik może jednak przy okazji dokupić ubezpieczenie. Za 11,99 funtów miesięcznie (trzy pierwsze są za darmo) otrzyma pakiet Ultimate, w skład którego wchodzą m.in. odszkodowanie do 50000 funtów, jeśli wydarzy się nieszczęśliwy wypadek, pokrycie kosztów naprawy zepsutego samochodu i zwrot kosztów pogrzebu do 5000 funtów.

Użytkownik ewentualnie może też wykupić samo ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwego wypadku za 7,99 funtów miesięcznie (w jego skład także wchodzi zwrot kosztów pogrzebu do 5000 funtów) i polisę pokrywającą koszty naprawy auta za 9,99 funtów miesięcznie.

Strategia marki ROKiT jest więc naprawdę oryginalna. Ciekawe, jak jej urządzenia przyjmie rynek, ponieważ w sklepach nie brakuje atrakcyjnych smartfonów w przystępnych cenach. Wkrótce jednak powinniśmy się tego dowiedzieć, skoro sprzęty tej firmy mają być dostępne także w Polsce.

Źródło: ROKiT, ROKiT, Mirror Online dzięki gsmManiaK