Nowa marka, ciekawe pomysły: Tomato T2

tomato t2

Hong Kong EF to także promocja nowych marek. W połowie sierpnia zeszłego roku grupa inwestorów (takie sformułowanie w PRC może oznaczać wszystko) ogłosiła stworzenie marki Tomato (z ang. Pomidor )… Nie, nie żartuję. W każdym razie Apple nie może ich pozwać o nazwę. Ani o rozwiązania. Ich pokazany właśnie 7,9-calowy tablet T2 korzysta z procesora Samsung Exynos 5410 (8 rdzeni Cortex A7/A15, 28 nm, 1600-1800 MHz), 2GB pamięci, porty miniUSB i miniHDMI, Miracast oraz oczywiscie czytnik kart microSD. Ekran to IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, nie podano czy ma Gorilla Glass. Za długość czasu pracy urządzenia odpowiada akumulator o pojemności 4800 mAh.

Istotną cechą tego tabletu jest posiadany wbudowany Huawei UltraStick 3G. O tej technologii już było, ale w skrócie: niezwykle cienki modem 3G w formie karty SD, przeznaczony przede wszystkim do tabletów, ale także do tabletofonów i słuchawek oraz – idąc w górę – także d notebooków i większych urządzeń z gniazdem kart SD. Jedyny minusem tego rozwiązania jest format karty SIM: nanoSIM . Prędkość transmisji danych rzędu 21 Mb/s jest co najmniej zadowalająca, a wymiary i waga – naprawdę bardzo niewielkie.

Tablet Tomato T2 posiada czujnik światła, czujnik zbliżeniowy i czujnik grawitacyjny. Czujnik światła automatycznie dostosowuje jasność ekranu do światła otoczenia, aby zapewnić najlepszy efekt wyświetlania. Czujnik odległości spowoduje, że można odebrać połączenie, kiedy T2 będzie blisko ucha, natomiast po oddaleniu – ekran zostanie automatycznie wyłączony.

Premierę urządzenia zaplanowano na 22 października. Jego cena na rynku chińskim wyniesie 1699 juanów za wersję z 16 GB pamięci.

Autor wpisu: Artur Gusiński

Za: padnews.cn, Tomato