Nowa linia tabletów Surface wejdzie do produkcji już w sierpniu? | Tabletowo.pl

Nowa linia tabletów Surface wejdzie do produkcji już w sierpniu?

Dołącz do dyskusji 0

W obliczu ostatnich plotek, Microsoft miałby wystartować z kolejną wersją tabletu Surface już tej jesieni, a dokładniej w październiku. Z pewnością nie będzie to model „mini”, którego rozwój został ostatnio zaniechany, będzie to raczej jednostka z ekranem o przekątnej 10,6 cala.

Tajwańscy producenci podzespołów zdają się potwierdzać tę wiadomość i jest już pewne, że produkcja wystartuje mniej więcej, za około tydzień. Nowy model ma być zauważalnie cieńszy od poprzednika, ma być od niego także odpowiednio lżejszy. Naturalnie, Microsoft pokłada w nim ogromne nadzieje, jeśli chodzi o sprzedaż, a wiemy, że akurat z serią Surface jest pewien problem. Sprzedaje się ona co prawda nieco lepiej, niż wcześniej, jednak nie są to jeszcze takie poziomy, jakich z pewnością życzyłby sobie Microsoft.

Pegatron, będący firmą produkującą tablety sygnowane logo Surface będzie mieć teraz ręce pełne roboty. Tym bardziej, iż jest ona także w pewnej mierze odpowiedzialna za produkcję sprzętu Apple.

Nie wydaje mi się jednak, żeby Microsoft wyciągnął lekcje z poprzednich premier. Wiadomo, że przy takim układzie dat, Surface przegapi okres żniw, czyli moment zakupu przez rodziców rzeczy potrzebnych do szkoły. A to oznacza pominięcie Microsoftu w okresie dzielenia się smakowitym tortem.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona