Lenovo Yoga A12 przypomina model Yoga Book, ale jest tańsza | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Lenovo Yoga A12 przypomina model Yoga Book, ale jest tańsza

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo właśnie zaprezentowało nowy tablet „2 in 1” z Androidem, o nazwie Yoga A12. Został on zaprojektowany tak, by zapewnić „produktywność przez cały dzień”. Mocno przypomina swoim wyglądem model Yoga Book, zaprezentowany na targach IFA 2016 w Berlinie. Jednak jego cena jest niższa, z kilku powodów.

Obudowa Yogi A12 jest wykonana ze stopu magnezu i aluminium, co wygląda bardzo dobrze i zapewnia lekkość urządzeniu. Wyświetlacz to 12,2-calowa antyodblaskowa matryca, pracująca w rozdzielczości 1280×720 pikseli (czyli HD, choć oczywiście wolelibyśmy Full HD…).

Nowy tablet liczy sobie 5,4 mm grubości (na najcieńszej krawędzi) i waży odrobinę ponad 1 kg, co czyni z tego sprzętu rzecz naprawdę mobilną.

Yoga A12 jest tak cienka między innymi dzięki klawiaturze Halo. Tak jak w modelu Yoga Book, jest to płaski panel z haptyczną obsługą dotyku. Klawiatura jest połączona z resztą urządzenia za pomocą 360-stopniowego przegubu, zatem tabletu można używać w wielu trybach pracy, np. notebooka czy namiotu.

Tablet napędza procesor Intel Atom X5. W codziennych czynnościach będzie on wspierany przez 2 GB RAM, a użytkownik będzie mógł skorzystać z 32 GB pamięci wewnętrznej (a dokładniej – tej, która pozostanie po odliczeniu miejsca, które zajmie system Android). Za dźwięk będą odpowiadać świetne głośniki Dolby Atmos, a bateria, której pojemności nie podano, ma zapewnić do 13 godzin pracy.

Yoga A12 będzie dostępna od 8 lutego na stronach Lenovo w wersji szarej lub złotej. Ceny będą zaczynać sie od 299 dolarów.

Jeśli nie wiecie czy warto interesować się tabletem z dotykową klawiaturą, już niedługo na Tabletowo przeczytacie recenzję Lenovo Yoga Book – tabletu, którym mocno inspirowali się twórcy modelu Yoga A12.

źródło: Lenowo dzięki PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona