Nową kartę płatniczą DiPocket kupisz… w sklepach Żabka

Karta Up and Go to produkt powstały przy współpracy brytyjskiego fintechu DiPocket oraz sieci sklepów Żabka. Zaproponowane przez partnerów rozwiązanie oferuje funkcje podobne do prowadzenia konta osobistego, bez konieczności wizyty w żadnym banku.

Jak działa karta Up and Go?

Plastikowa karta współpracuje z aplikacją mobilną. Po zakupie karty w sklepie Żabka, należy pobrać na smartfon program, dostępny z poziomu Google Play i App Store (linki ze strony upcard na razie nie prowadzą do odpowiedniej aplikacji na iOS). Przez aplikację tę dokonujemy rejestracji oraz aktywacji karty. Następnie doładowujemy swoje konto dowolną kwotą i voilà! Już możemy korzystać ze swojego nowego systemu płatności.

Reklama

O możliwościach karty zadecyduje sposób, w jaki zweryfikujemy swoją tożsamość. Przy rejestracji musimy wysłać swoje selfie oraz zdjęcie dokumentu tożsamości. Decydując się tylko na wysłanie selfie, będziemy musieli liczyć się z tym, że z karty skorzystamy wyłącznie na terenie Polski, operując tylko złotówkami i będą nas dotyczyć pewne limity. Przesyłając zdjęcie dowodu osobistego, będzie można płacić także w euro, funtach brytyjskich oraz dolarach amerykańskich.

Na karcie nie ma imienia ani nazwiska użytkownika, a numer i kod CVV umieszczony jest nie na jej froncie, a odwrocie. Za używanie karty nie ma opłat, ale obowiązują wspomniane limity, wymuszone rodzajem rejestracji. Na przykład maksymalny limit dzienny to 40 tys. zł, zaś miesięczny – 150 tys. zł. W wypadku korzystania tylko z ograniczonej funkcjonalności karty, limity te to 1 tys. zł dziennie i 10 tys. zł rocznie.

Koszty korzystania z karty Up and Go

Nie płacimy za przelewy, ale wypłaty z bankomatów są płatne za wyjątkiem bankomatów Santandera i skorzystania z cashbacku w sklepach Żabka. Za wypłaty w innych maszynach w Polsce i Europie zapłacimy 5 zł (lub 1 funt/1,20 euro/1,5 dolara). Kartę można podpiąć pod Google Pay i płacić za różne usługi i zakupy smartfonem z NFC.

Na razie Up and Go testowane jest w wybranych placówkach Żabki, ale wkrótce karta ma być dostępna we wszystkich sklepach sieci.

 

źródło: upcard.pl, cashless.pl