Nową kartę Getinu rozpoznasz od razu: ma motyw konsolowego pada i świeci w ciemnościach

Wytyczne dotyczące kart płatniczych nowego typu są wprowadzane w życie w kolejnych bankach oferujących rachunek z kartą Mastercard. Getin stawia na częściowo przezroczyste „plastiki” w formie, która może spodobać się graczom.

Reklama

Nowe wytyczne Mastercard dotyczące kart płatniczych określają na przykład to, ile danych znajduje się na froncie karty. Usuwany jest z niego numer karty oraz jej data ważności. Z tyłu wyrzuca się też miejsce na podpis posiadacza z mikrodrukiem czy czarny pasek magnetyczny. W tym miesiącu tego typu karty zaczęły być wydawane przez Santandera. Wcześniej trafiły one do Getin Bank.

Karta płatnicza z wizerunkiem padów

W grudniu 2019 roku Getin udostępnił klientom kartę płatniczą z wizerunkiem pada. Czarna ma motyw kontrolera do Xboksa, a biała przypomina DualShocka do PlayStation. Kontury padów podkreślone są przez półprzezroczyste elementy. Ciekawostką jest fakt, że kolorowe wizerunki przycisków po prawej stronie „pada” świecą w ciemności, o ile wcześniej były wystawione na działanie promieni słonecznych.

Reklama

Karty zachowują wszystkie cechy nowego wzorca Mastercard – a więc nie mają paska magnetycznego, okienka na podpis czy danych na froncie. Nawet hologram został przeniesiony na tył. Z przodu mamy tylko chip, logo banku oraz czerwono-żółty symbol spółki.

Wkrótce kolejne banki zaczną wydawać do rachunków karty płatnicze nowego typu. Jeśli ważność Waszej karty wkrótce dobiegnie końca, jest spora szansa, że dostaniecie podobną. Taka ich forma zmniejsza koszt produkcji „plastiku” oraz utrudnia przejęcie części danych z jego awersu przez oszustów.

(fot. cashless.pl)

źródło: cashless.pl, Getin