Tego chyba jeszcze nie było – oto odporna na wodę i kurz hybryda HP Pro x2 | Tabletowo.pl

Tego chyba jeszcze nie było – oto odporna na wodę i kurz hybryda HP Pro x2

Dołącz do dyskusji 0

Liczba potencjalnych alternatyw wobec Surface Pro od Microsoftu wciąż rośnie. Do tego grona dołącza właśnie zaprezentowana na MWC w Barcelonie hybryda Hewlett-Packard. Pełna nazwa nowej edycji hybrydy brzmi: HP Pro x2 612 G2, i tak, jest to nazwa straszna. Mamy do czynienia ze specjalnym, wzmacnianym modelem – potrafi znieść ciężkie warunki pracy, włącznie z kurzem i padającym deszczem.

Podczas prezentacji na targach MWC w Barcelonie, HP przekazało, że firma chciała stworzyć hybrydowy laptop (z naciskiem na „laptop”), który byłby przenośny, stabilny, „trzymający” długo na baterii i wyposażony w klawiaturę oraz rysik. HP Pro x2 612 G2 spełnia, zdaniem HP, wszystkie te wymagania. Tablet wraz z klawiaturą waży 1,2 kg, może pracować nawet do 11 godzin, a baterię da się naładować do 50% w ciągu godziny.

Jeśli chodzi o specyfikację, to w topowej odmianie (bo jest ich kilka) mamy do czynienia z jedną z najlepszych możliwych konfiguracji: 12-calowy ekran pracujący w rozdzielczości Full HD, procesor Intel Core i7 (7Y75) z grafiką Intel 615, 8 GB RAM i wymienny dysk SSD o pojemności 512 GB. Dodatkowo hybrydę wyposażono w modem LTE. Nie zagramy na tym w ostatniego Crysisa, ale powinno to w zupełności wystarczyć do codziennej walki biznesmenom i osobom mającym na co dzień styczność z grafiką.

Do szkicowania i robienia notatek przyda się aktywny rysik Wacoma, rozpoznający 2000 poziomów nacisku. Dowolną pozycję podczas pracy twórczej można uzyskać dzięki podstawce, której zakres zawiasu sięga 165 stopni.

HP Pro x2 612 G2 jest przygotowany do radzenia sobie z przeciwnościami działania w terenie. Ekran chroniony jest przez szkło Gorilla Glass, a całe urządzenie spełnia militarną normę MIL-STD 810G, co oznacza, że nie straszne mu deszcz, kurz, wilgoć, zmiany temperatury czy wstrząsy.

HP chciałoby, żeby sprzęt służył nabywcy jak najdłużej, dlatego producent zadbał, by hybrydę można było łatwo naprawić. Tylną obudowę tabletu da się łatwo zdemontować, a dysk SSD – wymienić. W razie konieczności serwisowania, może to uratować nasze cenne dane przed odejściem w niepamięć.

HP Pro x2 612 G2 jest dostępny w podstawowej wersji (nie mającej na pokładzie Intel Core i7) za 979 dolarów. Rzecz jasna, mocniejsze konfiguracje będą kosztować odpowiednio więcej, jednak biorąc pod uwagę niecodzienną wytrzymałość hybrydy, cena „na start” nie rozczarowuje.

źródło: Endgadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona