Nowa gra w uniwersum „Obcego”? Wszystko na to wskazuje!

Jeden z najsłynniejszych survival horrorów najprawdopodobniej powróci do świata gier. Informację tę potwierdza fakt, że zaledwie parę dni temu wytwórnia 20th Century Fox zarejestrowała nową markę o nazwie Alien: Blackout, a w jej opisie dodano, że chodzi o grę wideo. Ponadto, wiele wskazuje na to, że zapowiedź tytułu zobaczymy na grudniowym The Game Awards 2018.

Nie tylko zarejestrowanie nowego znaku towarowego przez 20th Century Fox, sugeruje powrót „Obcego”. Na Twitterze Geoffa Keighleya – organizatora gali The Game Awards, pojawiła się tajemnicza grafika z napisem „Worlds will change”, gdzie wyraźnie wyeksponowano literkę „W”. Taki zabieg budzi dość jednoznaczne skojarzenia z megakorporacją Weyland-Yutani z filmów o „Obcym”. Oliwy do ognia dolał także Hideo Kojima – jeden z najwybitniejszych twórców gier komputerowych. Zamieścił on na swoim Twitterze dwa zdjęcia – jedno z plakatem oryginalnego filmu, a drugie ze znanym fanom serii jajem „Obcego”.

Reklama

Nie ukrywam, że tego typu informacje mają dla mnie szczególne znaczenie. Od dzieciństwa jestem bowiem wielkim fanem serii i trudno byłoby mi się pogodzić ze śmiercią tej marki. Oczywiście, wszystko musi się kiedyś skończyć, bo wieczne odgrzewanie kotleta nigdy nie wychodzi na dobre, ale w takich sytuacjach zawsze najważniejsze jest pytanie, czy dane uniwersum ma coś jeszcze do zaoferowania? W mojej ocenie „Obcy” nie powiedział ostatniego słowa, ale na wszelkiego rodzaju opinie i recenzje musimy zaczekać aż do ewentualnej premiery gry.

Pamiętam, że cztery lata temu, gdy debiutował „Obcy: Izolacja” studia Creative Assembly – byłem wniebowzięty. Klimatyczna ścieżka dźwiękowa, niezwykle dopracowane i „pochłaniające” lokacje oraz wszechobecne poczucie zagrożenia – kupiły mnie w całości. Z kolei filmowy powrót „Obcego” z 2017 roku okazał się kompletnym niewypałem. Odniosłem wtedy wrażenie, że twórcy nie mieli żadnego pomysłu na kontynuację serii, a to, że film w ogóle powstał było raczej skokiem na kasę, aniżeli efektem pasji i ciężkiej pracy. Cóż, pozostaje mieć tylko nadzieję, że jeśli nowa gra w uniwersum „Obcego” zostanie stworzona, to zafunduje nam ona wiele mrocznych doświadczeń i co najmniej kilka nieprzespanych nocy.

Źródło: wccftech.com