Draugen

Nowa gra twórców Dreamfall Chapters już w 2019 roku. Fani przygodówek zacierają ręce

Cudowne wieści dla wszystkich fanów gier przygodowych. Norweskie studio Red Thread Games, odpowiadające za ciepło przyjęty Dreamfall Chapters, ogłosiło datę premiery swojej nowej produkcji – Draugen. Studio opublikowało także niezwykle klimatyczny zwiastun gry.

W grze wcielamy się w Edwarda Hardena, amerykańskiego podróżnika, który przyjechał w 1923 roku do Norwegii, w poszukiwaniu zaginionej siostry. Towarzyszy mu Lissie; towarzyska, niezależna i enigmatyczna młoda kobieta. Wspólnie z nią, gracz bada i eksploruje malowniczą wioskę, położoną wśród norweskich gór i fiordów, która – jak się później okaże – skrywa mroczne tajemnice.

Reklama

Od strony technicznej, Draugen jest pierwszoosobową przygodówką w klimacie psychologicznego thrillera. W grze nie zabraknie również elementów detektywistycznych. Wśród kluczowych zalet Draugena są:

  • Interakcja z Lissie – bohaterka będzie w realistyczny i dynamiczny sposób reagować na otoczenie; między innymi poprzez rozbudowany system dialogowy;
  • Podlegający zmianom świat, który kształtowany będzie przez pogodę i stan emocjonalny głównego bohatera – Edwarda;

  • Niespodziewane zwroty akcji i bogata narracja;

  • Niesamowity i bardzo klimatyczny utwór muzyczny Simona Poole’a (Dreamfall, The Secret World, The Park, Dreamfall Chapters).

Dodatkową zaletą jest fakt, że w ekipie twórców Draugena, są ludzie, którzy pracowali przy dwóch pierwszych częściach Dreamfalla, czyli The Longest Journey oraz Dreamfall: The Longest Journey. Obie części cieszyły się sporą popularnością i były bardzo dobrze oceniane przez graczy. Dreamfall Chapters (najnowsza odsłona serii) jest powszechnie uważana za najmniej udaną.

Jeśli nigdy nie graliście, w którąś z wyżej wymienionych gier, to macie ku temu świetną okazję. Na Steamie ruszyła promocja na gry wyprodukowane w Norwegii. Oprócz przecenionej serii Dreamfall, na liście znajduje się też kilka innych, ciekawych tytułów:

  • Among the Sleep – Enhanced Edition – 24,39 zł 60,99 zł
  • The Park – 14,09 zł 46,99 zł
  • Through the Woods – 14,39 zł 71,99 zł
  • EARTHLOCK – 47,99 zł 99,99 zł

Pełną listę gier znajdziecie tutaj.

Warto przypomnieć, że najnowsze dzieło studia Red Thread Games, zostało zapowiedziane ponad cztery lata temu, ale przez szereg komplikacji, nie wiadomo było czy Draugen w ogóle powstanie. Informacje o tym, że prace nad grą są kontynuowane otrzymaliśmy w czerwcu tego roku. „Reanimacja” Draugena była możliwa dzięki dotacji z funduszy Unii Europejskiej oraz Norweskiego Instytutu Filmowego. Tytuł zadebiutuje w 2019 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródła: store.steampowered.comgematsu.com