Nowa generacja tabletów Surface RT będzie napędzana procesorami firmy Qualcomm

Obecna seria tabletów Microsoftu Surface RT napędzana jest przez procesory NVIDIA Tegra 3. Najnowsze plotki mówią o tym, że nowa generacja urządzeń oparta będzie o konkurencyjne jednostki produkowane przez Qualcomma.

Według najnowszych źródeł, nowe tablety są obecnie w fazie testów i oprócz Windowsa 8.1 na pokładzie posiadają również jedne z najmocniejszych na rynku procesorów mobilnych – Qualcomm Snapdragon 800. Co ciekawe, wewnątrz urządzeń znajdują się moduły odpowiedzialne za łączność LTE, co wiele osób może bardzo ucieszyć, szczególnie dlatego, że i w naszym kraju wkrótce może rozwinąć się ta technologia.

Ponadto, jak można się dowiedzieć, ma powstać wersja tabletu oparta o chipy firmy NVIDIA. Pozwala to stwierdzić, że Microsoft pracuje jednocześnie nad kilkoma modelami urządzeń – możliwe, że zastosowany układ będzie uzależniony od wielkości tabletu.

Ciekawe czy tym razem Microsoft zdoła poprawić sprzedaż swoich tabletów. Moim zdaniem, zastosowanie procesorów Qualcomma to dobra decyzja, a wprowadzone zmiany w Windows 8.1 powinny poprawić wizerunek nowych urządzeń.

źródło: wpcentral.com