Nowa funkcja dzielenia się aplikacjami w Google+ - Tabletowo.pl

Nowa funkcja dzielenia się aplikacjami w Google+

Tabletowo.pl Nowa funkcja dzielenia się aplikacjami w Google+ Nowości

Użytkownicy Google+ na pewno znają możliwość +1 (odpowiednik Lubię to! konkurencyjnej strony). Od jakiegoś czasu można było zastosować to również do aplikacji/gier w Google Play np. by zachęcić innych znajomych by również zainstalowali je na swoich urządzeniach – teraz będzie to jeszcze prostsze.

Od pewnego czasu jest możliwość podzielenia się muzyką z Play Store – niestety póki co nie jest dostępny w naszym kraju – dodając po prostu post z dołączonym link konkretnego utworu. Osoba widząca wpis ma możliwość wysłuchania lub kupienia muzyki poprzez użycie specjalnie przygotowanych do tego przycisków. Teraz Google postanowiło rozciągnąć tę nowinkę również na aplikacje, dzięki czemu przy wiadomości pojawia się przycisk „Instaluj” bądź „Kup”, który po naciśnięciu automatycznie wyświetli nam wybór urządzenia docelowego.

Aby zamieścić tak skonstruowany post należy skopiować link do aplikacji w Google Play i na stronie Google+ podzielić się nim poprzez „Dodaj link” – niestety zwykłe +1, które jest dostępne przy opisie aplikacji, nie wystarczy. Z pewnością pozytywnie przyjęlibyśmy umożliwienie nam takiego sposobu przez giganta z Mountain View, gdyż jest on niezaprzeczalnie szybszy i bardziej intuicyjny.

Niestety mimo ostatniej aktualizacji (z dnia 14.11.2012 r.)  aplikacja na Androida wciąż nie posiada tej funkcji. Pozostaje nam tylko czekać.

A czy Waszym zdaniem taka funkcja jest przydatna? Czy w ogóle korzystacie z Google+? Chętnie poznamy Wasze opinie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona