Nowa aplikacja Google Search na iOS konkurencją dla Siri (wideo) 18

Nowa aplikacja Google Search na iOS konkurencją dla Siri (wideo)

Nowa aplikacja Google Search na iOS konkurencją dla Siri (wideo) 20

Do sklepu Apple AppStore trafiła nowa wersja aplikacji Google Search. Program wzbogacono o zaawansowane funkcje głosowe, którymi od niedawna mogą cieszyć się posiadacze urządzeń z systemem Android 4.1 Jelly Bean.

Aplikacja jest darmowa i oferuje zestaw niezwykle interesujących opcji. Oprócz tradycyjnego wyszukiwania linków, grafik, wideo i innych elementów za pomocą klawiatury, użytkownik może zadać telefonowi bezpośrednie pytanie – np. „Ile lat ma Angelina Jolie?” – a ten wyświetli odpowiedź w postaci prostej karty. W podobny sposób można poznać repertuar kina, sprawdzić ciekawe miejsca w pobliżu, dowiedzieć się, jaka pogoda będzie w miejscu, do którego udajemy się na wakacje oraz jaki jest wynik działania dwa razy dwa (niektórzy wciąż twierdzą, że cztery). W chwili obecnej funkcje głosowe w nowej wersji programu Google Search nie są dostępne w języku polskim.

Wyszukiwarka Google Search może być alternatywą dla domyślnie instalowanej na iPhone 4S i iPadzie trzeciej generacji asystentki Siri. Podczas gdy aplikacja Google jedynie prezentuje wyniki wyszukiwania i odpowiada na proste pytania, nie jest zintegrowana z systemem i nie potrafi tego, co Siri. Innymi słowy, przewagą asystentki Apple jest możliwość dyktowania wiadomości SMS, dodawania wpisów do kalendarza lub nawiązywania połączeń telefonicznych.

Gotowi, by zasmakować odrobiny „Żelki” na iPadzie? Oto link do AppStore.

via Boy Genius Report