Nowa aktualizacja Telegrama daje nam jeszcze większą prywatność w komunikatorze

Telegram to aktualnie mój główny komunikator, dlatego też chętnie obserwuję, co nowego się w nim pojawia. W najnowszej aktualizacji deweloperzy skupili się na kwestiach prywatności dodając m.in. funkcję zablokowania odnośnika do swojego profilu w wiadomościach przekazanych.

Najnowszy update wprowadza wiele elementów związanych z prywatnością. Pierwszą z nich jest możliwość usunięcia dowolnej wiadomości po obu stronach w każdej chwili (wcześniej po minięciu 48 godzin funkcja ta była blokowana). Kolejną zmianą jest możliwość wyłączenia linkowania do naszego profilu z wiadomości przesłanych dalej (tj. po wybraniu opcji forward) oraz zablokowanie swojego zdjęcia profilowego dla wybranych osób/grup.

Reklama

Następne zmiany odnoszą się do emotikonek. Teraz po wpisaniu słowa kluczowego (również w języku polskim), na przykład radość lub smutek, wyświetlą nam się emotikonki i naklejki odpowiadające tym słowom. Podpowiedzi te wyświetlają się tylko dla pierwszego wpisanego słowa w wiadomości. Co ciekawe, wiadomości zawierające tylko emoji są teraz nieco powiększone.

Z mniej ważnych elementów warto wspomnieć o wyszukiwarce w ustawieniach, która wyszukuje nie tylko odpowiednie opcje, ale również pytania i odpowiedzi w FAQ. Kiedy natomiast otrzymamy wiadomość z plikiem wideo to by go obejrzeć, wystarczy, że obrócimy ekran i przejdziemy w tryb pełnoekranowy. Pojawiła się też opcja sprecyzowania z których kont mamy otrzymywać powiadomienia (tyczy się to osób, które korzystają z więcej niż jednego konta na jednym urządzeniu). Poprawiono również jakość połączeń głosowych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Co jeszcze można zrobić w Terminalu? Na przykład korzystać z Telegrama

Źródło: Telegram Blog przez Telegram Polska