Novo 10 Captain – ekran FullHD i cztery rdzenie od Ainola

Reklama

Wśród chińskich producentów niedrogich tabletów z całą pewnością jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek jest Ainol. Urządzenia tego producenta, takie jak Novo 7 Aurora, Novo 7 Elf II, Novo 7 Aurora II czy Novo 7 Fire zdobyły stosunkowo dużą popularność – także w naszym kraju. Do niedawna można było zarzucić producentowi z Państwa Środka małą ilość modeli z większymi ekranami o przekątnej wielkości około 10 cali w swoim portfolio. Ostatnio sytuacja ta ulega zmianie.

Chiński producent od jakiegoś czasu oferuje na swojej stronie internetowej model Novo 10 Hero. Ukazała się informacja, że niebawem dołączy do niego kolejny tablet z większym ekranem, czyli model Novo 10 Captain.

Sprzęt ma charakteryzować się ekranem LG IPS o wielkości 10,1 cala w rozdzielczości FullHD, co robi wrażenie. Moc obliczeniową urządzenia zapewniać ma czterordzeniowy procesor ACT-ACT7029, niestety na razie nie wiemy jakim zegarem taktowany ma być on w tym modelu (według Dealsprime częstotliwość ma wynosić 1,5 GHz). Oprócz tego, w tablecie znajdziemy 1 GB pamięci RAM DDR3, GPU GC1000 bądź też Mali-400, 8 bądź 16 GB pamięci wbudowanej, gigantyczną baterię 10000 mAh, przednią kamerkę 0,3 Mpx i tylny aparat 2 Mpx.  Nie zabraknie również standardów takich jak WiFi b/g/n, slotu microSD, złącza HDMI i 5-punktowego multidotyku. Specyfikacja mówi również o wsparciu GPS i Bluetooth, jednak nie do końca wiadomo czy chodzi o wbudowane moduły czy jednak te zewnętrzne. Jeśli wierzyć zdjęciu, w „Kapitanie” znajdziemy też 2 głośniki stereo. Całość ma ważyć 669 gramów i pracować pod kontrolą Androida 4.1 JellyBean. Tablet ma wejść na rynek na przełomie listopada i grudnia, ale termin może się oczywiście przesunąć.

Ceny? Na stronie producenta jest mowa o 213 USD za wersję z 8 GB pamięci w przedsprzedaży, zaś w sklepie Dealsprime można składać zamówienia na wersję 16 GB za 260 USD. W polskich realiach za uboższą wersję pewnie będzie trzeba się liczyć z kosztem około 800-900 złotych, jednak mimo tego urządzenie prezentuje się interesująco.

Źródło