Nova Launcher od teraz pozwala na integrację z Google Now 19

Nova Launcher od teraz pozwala na integrację z Google Now

Nova Launcher to bez wątpienia najpopularniejszy launcher w Sklepie Play. Jeśli dana osoba zdecydowała się na zmianę domyślnej nakładki ekranowej na coś innego, to zapewne na właśnie Novę.

N[wpsm_toplist]a tę popularność TeslaCoil Software – autorzy Nova Launcher – musieli sobie zapracować. W tej nakładce znajdziemy bardzo dobrze rozbudowane możliwości personalizacji oraz wiele nowości (chociażby zasada działania szuflady aplikacji, tak jak w telefonie Google Pixel). Jednak brakowało jednej, ale bardzo ważnej rzeczy, a mam na myśli integracji z Google Now. Integracja z Google Now zaczęła pojawiać się w wielu nakładkach systemowych, ale także w launcherach w Google Play. Przyszedł także czas na Nova Launcher.

Nova Launcher od teraz pozwala na integrację z Google Now 20
Nova Launcher na Huawei P9 (fot. Tabletowo.pl)

A więc jak tego dokonać? Jak uruchomić integrację z Google Now? Po pierwsze, potrzebujemy najnowszej wersji aplikacji, czyli 5.3 lub nowszej. Po drugie, musimy pobrać i zainstalować program Nova Google Companion. Jednak jest jeden problem. Programu tego nie znajdziemy w Sklepie Play – musimy go pobrać z APKMirror. Gdy zainstalujemy tę aplikację to wystarczy ją uruchomić i chwilkę poczekać. Wyskoczy nam komunikat o powodzeniu działania.

 

I to już tyle – niczego nie musimy ustawiać w opcjach. Google Now z kartami powinien być dostępny po przesunięciu w lewą stronę od głównego ekranu pulpitu. Oczywiście, możliwe, że znajdziecie jakieś błędy i problemy związane z tą funkcją jednak musicie być wyrozumiali, jest to nowość i są nikłe szanse, by działała ona prawidłowo. A, wersja Prime nie jest potrzebna, by móc skorzystać z tej nowości.

Źródło: AndroidPolice